153 Merken: F. BIELEN op diverse plaatsen een klein merkje met de letter H. Opm.: Het officiële meesterteken van de Nijmeegse zilversmid F. Bielen, werkzaam van 1842 tot 1876, komt op deze kelk niet voor. Dit merk, bestaande uit de letters FB met daarboven een hamer (Meestertekens no. 2970), is wel te vinden op een ver gulde pateen in de Warmond collectie, welk stuk tevens de jaar- letter P van 1849 draagt. KELK 10 Verguld Op de zeslobbige voet is een met traceerwerk versierde stam ge plaatst. Deze wordt onderbroken door een bolvormige openge werkte nodus, waarop uitgezaagde bladranken en druiventrossen zijn aangebracht. Dit motief wordt tegen de onderzijde van de cuppa herhaald. Op de lobben van de voet zijn de volgende voorstellingen ge graveerd: de Annunciatie, de Geboorte, de twaalfjarige Jezus in de tempel, het Laatste Avondmaal, de Hemelvaart van Maria, en de Kroning van Maria. Onder de voet staat het opschrift: Doctsmo.ac.dilectsm°.Professori. Joanni.deBruyn.post.quinque.sacerdotii.lustra, jubilanti.gratissimi. me.dederunt.discipuli.15Aug.1877. Joannes de Bruyn (1828- 1902) was van 1864 tot 1893 als professor aan het Seminarie Warmond verbonden. Neogotisch. Datering: tweede helft 19-de eeuw. Hoogte: 22 cm. Merk: gekroonde V (niet-Nederlands werk) KELK 11 Verguld Op de zeslobbige voet zijn zes medaillons in de vorm van een driepas aangebracht, met voorstellingen van de symbolen der vier Evangelisten, het Lam Gods en de Pelikaan. De stam is voorzien van traceerwerk, terwijl op de uitstekende noppen van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 155