22 belangstelling van de burgemeester voor het culturele leven, ook in onze stad Haarlem. Vervolgens werd onder leiding van de burgemeester en van de eveneens aanwezige beide wethouders E. J. Everwijn Lange en J. J. C. Jongmans, de gemeentesecretaris S. P. J. R. Schutte en het raadslid Th. J. Stevens een rondgang gemaakt door het nieuwe raadhuis. Voor dit nieuwe gebouw, een schepping van architect M. van Wensveen uit Hilligersberg, bestond veel be langstelling en waardering. Te voet ging het daarna naar het aantrekkelijke natuurgebied van het Psychiatrisch Ziekenhuis „Vogelenzang". Van het onbe bouwde gedeelte van dit terrein (onafgegraven uitstekend boven omringende bollenvelden), dat prachtig begroeid is, werd tijdens de rondwandeling bijzonder genoten. Tenslotte werd onder het genot van een kopje koffie uitgerust in het genoeglijke, landelijke café-restaurant „Berg en Dal". 6 oktober De najaarsexcursie - evenals vorig jaar op uitsteken de wijze voorbereid en geleid door ons bestuurslid jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland, ditmaal met medewerking van ons be stuurslid mr. H. E. Phaff - voerde naar een drietal bezienswaar dige kastelen in de provincie Utrecht. Twee daarvan konden ook van binnen bezichtigd worden. De tocht werd gemaakt met bus sen van de NZH. Wegens het grote aantal deelnemers moest nog een derde bus worden ingeschakeld. De daarmede gepaard gaan de organisatorische moeilijkheden konden gelukkig nog tijdig worden opgelost. Allereerst werd het kasteel Zuijlen bij Utrecht bezocht. Na door een aardige laat-gothische voorpoort uit het begin van de zes tiende eeuw te zijn gewandeld, betraden de deelnemers het kasteel dat aan de rechter oever van de Vecht, even buiten het dorp ligt. Het oorspronkelijke middeleeuwse slot dateert uit om streeks 1300 maar heeft in de loop der eeuwen vele veranderin gen ondergaan, zoals blijkt uit deel XIX van de serie Nederland se Kastelen welk boekje de deelnemers zich ter plaatse konden aanschaffen. Het gebouw bezit in zijn huidige toestand vier acht- zijdige hoektorentjes en twee vooruitspringende vleugels. De rondleiding door het inwendige, dat als museum is ingericht zo-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 24