34 Contacten met aanverwante verenigingen Vijftigjarig bestaan van de Vereniging Oud-Utrecht Ter gelegenheid van dit lustrum werd op vrijdag 9 maart een ontvangst gehouden waarbij onze vereniging werd vertegenwoor digd door voorzitter en secretaris. Tijdens een staande receptie in de St. Agnes kapel werd het woord gevoerd door de burge meester van Utrecht en de voorzitter van de Vereeniging Oud- Utrecht dr. ir. C. L. Temminck Groll (inmiddels afgetreden in verband met zijn benoeming tot hoogleraar te Delft). Uit zijn rede bleek dat de bemoeienissen van Oud-Utrecht zich ook uit strekken over de provincie. Daarna werd het gezelschap verder ontvangen in het Centraal Museum. Stichting Dever Op zaterdag 29 september heeft de voorzitter in gezelschap van ons erelid mr. C. H. M. de Jongh en de secretaris een bijeen komst bijgewoond in de aula van het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek te Lisse ter ere van de in-gang-gezette restau ratie van de ruïne van Dever. De heren A. M. Hulkenberg, architect P. van der Sterre en de wethouder der gemeente Lisse, A. de Kort voerden daarbij het woord. De heer drs. A. F. Sloot weg bood de wethouder een steentje aan met het lakstempel van het Wapen van Gerard Dever dat later het wapen van Lisse is geworden. Namens onze vereniging overhandigde de voorzitter aan de pen ningmeester van de Stichting Dever jhr. E. L. W. C. van Panhuijs een bijdrage in de restauratie ad 100,-. Vervolgens werd door de wethouder ter plaatse een oorkonde ingemetseld. Restauratiefonds Van het drietal in 1972 in behandeling genomen kleine objecten zijn er in de loop van 1973 twee gereedgekomen t.w.: 1. De gevel van het voormalige hotel Funckler, Kruisstraat 10, waarin thans de firma C.B.S. Artone is gevestigd, was vroeger gesierd door twee muurlantaarns ter weerszijden van de hoofd ingang. Een daarvan was indertijd door een aanrijding vernie-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 36