35 tigd. Er kon geen mogelijkheid gevonden worden dit exemplaar te vervangen. Wel bleek de directie van de firma C.B.S. Artone bereid het nog gave exemplaar om niet af te staan op voorwaar de dat het elders op passende wijze herplaatst zou worden. Een zeer geschikte plaats is gevonden in het Frans Loenenhofje bij de Regentenkamer, waar een vroegere donkere hoek nu op pret tige en doelmatige wijze verlicht kan worden. In de kosten van overbrenging en herplaatsing van de fraaie lantaarn is uit het restauratiefonds een bijdrage groot 250,- verleend. 2. Op de binnenplaats van het Zuiderhofje bevinden zich twee antieke lantaarns welke dringend aan herstel toe waren. Sedert was komen vast te staan dat het Zuiderhofje niet in slopershan den zou vallen, had het College van Regenten reeds verschillen de noodzakelijke onderhoudsvoorzieningen doen verrichten. In middels zijn de genoemde lantaarns hersteld op kosten van ons restauratiefonds waarvoor een bedrag van 1080,- beschikbaar werd gesteld. Verder werd een subsidie verleend aan de eigenaar van het Wijnhuis Grote Markt 4 de heer G. J. de Wilde, die zijn enkele jaren geleden beschadigde, bekende uithangteken „De Guide Druyf" in de oorspronkelijke vorm heeft doen herstellen. Hij heeft het op soliede wijze op een minder toegankelijke plaats aan de gevel laten aanbrengen, zodat er nu weinig kans meer bestaat dat dit aardige uithangteken weer als offer van baldadigheid kan vallen. Hoewel wij er gelukkig mede zijn dat met subsidie uit ons res tauratiefonds in 1973 een drietal aardige objecten behouden en hersteld kon worden, zijn wij er van overtuigd dat nog steeds te weinig gebruik gemaakt wordt van de hulp van ons restauratie fonds om typische details, welke van belang zijn voor de cultuur historische sfeer in onze stad, in stand te houden. Wij willen daarom nogmaals een beroep doen op eigenaren en belangheb benden van dergelijke objecten, welke voorziening of opheffing van achterstallig onderhoud behoeven, zich met ons in verbin ding te stellen. Ook suggesties van onze leden zijn in dit opzicht welkom.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 37