36 In 1973 uitgekomen boeken met betrekking tot de historie van Haarlem Bij Coebergh is een heruitgave verschenen van het bekende vierdelige boek van F. Allan „Geschiedenis en beschrijving van Haarlem". Dit in 1874 verschenen werk dat alleen nog maar antiquarisch verkrijgbaar was, kan men zich nu weer in een aantrekkelijk kleed aanschaffen. Bij Uitg. Mij „De Tijdstroom" B.V. te Lochem is verschenen: „Rabbijn Simon Philip de Vries, Neede 1870 - Bergen-Belsen 1944. De geschiedenis van zijn leven" door Eli Dasberg. Alleen reeds voor de geschiedenis van de Joodse gemeente in Haarlem is de levensbeschrijving van deze Rabbijn, groot voorstander van het Zionisme, die in deze gemeente een voorname plaats heeft ingenomen, van grote betekenis. In het boek is een afbeelding opgenomen van de „Sjoel" van Haarlem uit 1841, vergroot in 1896, naar een gravure van de Joodse tekenaar Jacobson, welke gravure tot de verzameling van onze vereniging behoort. Terugziend op het jaar 1973 mag geconstateerd worden dat er gelukkig ook in deze periode in onze stad veel tot stand is ge bracht. Er is echter ook een verlies geleden op cultureel gebied, dat niet onvermeld mag blijven. Na 221 jaar in de binnenstad gevestigd te zijn geweest, heeft de Uitgeverij De Erven Bohn welke inmiddels is opgenomen in het Kluwer-concern, haar zetel naar Amsterdam verplaatst. Vele jaren heeft onze vereni ging nauwe banden met De Erven Bohn onderhouden waaraan wij met dankbaarheid terug denken. Aan een typisch Haarlemse traditie is nu een einde gekomen. Wij zijn erkentelijk voor de materiële steun, welke wij in de vorm van subsidies van de gemeenten Haarlem en Bloemendaal wederom in het verslagjaar mochten ontvangen, en voor de be langstelling van onze leden die ons stimuleren ons werk voort te zetten. IR. H. A. Breuning secretaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 38