397 De activiteiten van de jeugdafdeling van de Vereeniging 'Haerlem' Sinds het begin van 1973 werden er door Peter Hammann, Bert Sliggers en anderen pogingen gedaan om te komen tot de op richting van een vereniging van jongeren, die belangstelling heb ben voor de geschiedenis van Haarlem en die willen bestuderen. Zij streefden er naar een soort historisch schoolblad te stichten waarin men de resultaten van zijn onderzoekingen zou kunnen publiceren. Het oprichten van een dergelijk blad bleek echter geen haalbare zaak o.a. wegens de daaraan verbonden hoge kosten. Tijdens een tentoonstelling over de geschiedenis van Haarlem, die van 6 tot 8 april door mej. Van Dusschoten werd georgani seerd, bleek dat er voor het oprichten van een vereniging voor jongeren echter wel belangstelling was. Ook op een oproep in het Haarlems Weekblad kwamen positieve reacties binnen. Het onderwerp kwam tenslotte ook ter sprake op de voorjaars vergadering van de Vereeniging Haerlem, waar verschillende leden zich ervoor uit spraken, dat „Haerlem" zou streven naar de oprichting van een jeugdafdeling. Staande de vergadering werd een kleine commissie gevormd die de mogelijkheden zou onderzoeken. Na overleg werd besloten dat de heren Van Brugge en Temminck zouden proberen de jeugdafdeling te begeleiden. In de daarop volgende maanden werden verdere besprekingen gehouden met als resultaat dat in het begin van september 1973 de jeugdafdeling van start kon gaan. Het doel van de jeugdafdeling is het wekken van belangstelling voor de geschiedenis van Haarlem, het bevorderen en onderzoe ken van de schoonheid van de stad, waaronder begrepen het natuurschoon. Dit doel wil men bereiken door o.a. het gezamen lijk bestuderen van historische onderwerpen; onderzoeken en opmeten van oude panden in de binnenstad; rondleidingen orga niseren door oude gebouwen; voorbereiden van tentoonstellin gen; maquettes maken van historische gebouwen/gebeurtenissen; interviewen van oudere stadgenoten en dergelijke. Het lidmaat schap staat open voor jongeren tot 25 jaar, die tot hun 21ste

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 399