403 bouw van het nieuwe kantoorgebouw Noord-Holland aan de Schip- holweg (het vroegere gebouw van Fluor) wegens ernstige tekortkomin gen met twee miljoen gulden tot tien miljoen gulden (zie 19 okt.). 27 Om gezondheidsredenen legt de heer K. L. Kout, na 30 jaar arts in Heemstede te zijn geweest, zijn praktijk neer. 28 Wegens vertrek naar Brouwershaven neemt ds. J. Kroon afscheid als predikant van de hervormde gemeente Spaarndam. 31 Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt drs. N. M. Japikse afscheid als archivaris der gemeente Haarlem (zie 14 maart). Als opvolger van de heer D. A. J. Spek wordt ir. S. Ringma geïnstal leerd als lid van de gemeenteraad; de vergadering besluit de twaalf Gasthuishuisjes tegenover het Frans Halsmuseum voor 259.200,- te verkopen aan de Stichting Diogenes en een bijdrage van 500.000,- te verlenen in de restauratiekosten. In het postagentschap aan de Rousseaustraat in Schalkwijk wordt een overval gepleegd; de buit is 18.000,- (zie 5 april). FEBRUARI 1 Verscheidene belastingdiensten verhuizen naar het nieuwe en veertien miljoen kostende gebouw aan de Europaweg-hoek Kennedylaan; de officiële ingebruikneming is op 20 september. Kapitein-ter-zee A. L. Perquin, directeur-geneesheer van het Marine hospitaal in Overveen, benoemd tot directeur van het ziekenhuis Overvecht in Utrecht; zijn opvolger is kapitein-luitenant-ter-zee J. Buur. 3 Installatie van drs. F. J. A. Ysselmuiden uit Axel tot burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 5 Aan de Niels Finsenstraat in Schalkwijk wordt een brandweerpost gevestigd. 8 Het beeld „Eva" van Johan Limpers, dat vroeger gestaan heeft in het Kenaupark, krijgt een nieuwe plaats in het Hofje van Oorschot aan de Kruisstraat. In de Stadsschouwburg neemt de actrice Sarah Heyblom afscheid van het toneel. Op drie plaatsen ontstaan breuken in de hoofdleiding van de Haar lemse waterleiding; het zuidelijk en oostelijk deel der stad krijgen tijdelijk water van de Amsterdamse waterleiding. 9 Leerlingen van het voortgezet onderwijs houden op scholen en in het Concertgebouw een Vietnam-dag. De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, mr. J. C. Droste, stelt het nieuwe kantoor van de Banque des Pays Bas aan het Kenaupark in gebruik: het was sedert 1 januari 1972 na een over name van de bank Oyens gevestigd op de hoek Kruisweg-Parklaan. 14 De gemeenteraad neemt een beslissing ten aanzien van het bouwen van woningen in de toekomstige Molenwijk, de laatste woonwijk van Schalkwijk; aan het einde van het jaar worden aan de straten en lanen namen gegeven van Nederlandse natuurgebieden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 405