408 Zilveren Eremedaille Oranje-Nassau: mejuffrouw G. J. H. Leguit, Haarlem, apothekersassistente A in het Marine Hospitaal te Over- veen; A. Wassink, Haarlem, employé le klasse der PTT; mejuffrouw H. W. Turkenburg, Haarlem, filiaalhoudster te Haarlem van Palthe's Textielverdelingsbedrijven te Almelo; mejuffrouw M. W. Ipskamp, Haarlem. MEI 1 De directeur van de Gemeentelijke Volkskredietbank, de heer A. J. Serné, aanvaardt de functie van directeur van de Volkskredietbank in Hilversum; zijn opvolger is de heer J. H. Bleij. 2 De oudste inwoner van Haarlem, de heer G. van der Horst, viert zijn 105de verjaardag. De gemeenteraad besluit een subsidie van 1.680.000,- voor 1972 te verlenen aan de NZH als bijdrage in het exploitatietekort op de stads- lijnen; een lening van 250.000,- te verstrekken tegen een rente van 7Vï% aan de voetbalclub Haarlem en een bedrag van 15.000,- te schenken voor de rente; een kwart miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de voorlaatste fase voor verjonging van de Haarlemmer Hout; mee te werken aan de verhuizing van het vervoerscentrum G. van den Bosch van de Smedestraat naar de Waarderpolder; stelt het bestemmingsplan voor de oude Amsterdamse buurt vast. 6 Viering van het 75-jarig bestaan van de kathedrale basiliek Sint Bavo; op 10 mei houdt kardinaal B. Alfrink een toespraak tijdens een dienst waarvoor priesters die in de loop der jaren in de kerk gewijd zijn, uitgenodigd zijn. 9 Verkoop van het aandelenpakket van de n.v. gebroeders Brinkmann (het vroegere restaurant aan de Grote Markt) aan A.K.O.M. te Bloe- mendaal (zie 21 dec.). De gemeenteraad houdt een bespreking over een door B. en W. samengestelde culturele nota. 11 Leden van de gemeenteraad van Osnabriick met hun dames brengen een tweedaags bezoek aan Haarlem. 15 De Erven Bohn, opgenomen in het Kluwer-concern, verhuist - na 221 jaar in Haarlem gevestigd te zijn - naar Herengracht 386 in Amsterdam. 18 Ter gelegenheid van de tentoonstelling „Men sagh Haerlem bestor men" brengen nazaten van Kenau Simonsdochter Hasselaer een be zoek aan het Frans Halsmuseum, aan de Grote Markt, waar een os aan het spit wordt gebraden, en aan de tentoonstelling (zie 13 juli). 23 Bij de Vijverlaan wordt een beeld „Nacht" van Piet van Heerden geplaatst. De rijksinspecteur voor de jeugdzorg in Noord-Holland, de heer F. E. Gussenhoven, slaat de eerste paal voor het clubhuis „Fjord" aan de Paul Krugerkade. Het voormalige - door brand verwoeste - Krelagehuis, wordt afge broken; het garagebedrijf blijft bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 410