410 modernisering van het Concertgebouw en 250.000,- voor het spoed eisende herstel van de Gravenzaal (zie 25 juni). 21 In het Frans Halsmuseum wordt aan Piet Vincent, Jos. de Clerck en André Kaart de Jos. de Klerk-penning uitgereikt, ingesteld op 8 januari 1965 ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van de musicus en muziekmedewerker van Haarlems Dagblad. 26 Na de sluiting op 8 januari wordt de Gravenzaal voor het eerst weer gebruikt en wel voor een receptie van de heer J. J. Schipper, die als directeur van Hout en Plantsoenen de gemeentedienst verlaat en be noemd wordt tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 27 Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd legt de hoofdofficier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. L. H. Feitsma, zijn ambt neer (zie 2 juli). 28 Door het onthullen van een bord op de Kruisweg door burgemeester mr. dr. L. de Gou wordt het startsein gegeven voor de vernieuwing van het Stationsplein (zie 12 dec.). 30 De eerste zwemmers bezoeken het Sportfondsenbad in Schalkwijk; op 18 augustus stelt burgemeester mr. dr. L. de Gou het bad officieel in gebruik. ds. J. Bronsgeest houdt een receptie, omdat hij 40 jaar geleden in het ambt werd bevestigd en de volgende dag neemt hij in de Grote Kerk wegens emeritaat afscheid. Opening van de Haarlemse Honkbalweek, waarin om het Europees Kampioenschap wordt gestreden; Nederland wordt kampioen. JULI 1 Fusie van de kraamcentra van het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis, het Oranje Kruis en de Stichting Kraamcentrum Zuid-Kennemerland. 2 Installatie van mr. J. L. Andreae, gekomen uit Alkmaar, als hoofd officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank. De jury van het Internationaal Orgelimprovisatieconcours besluit voor het eerst geen prijs uit te reiken, omdat de prestaties zodanig zijn dat de drie kandidaten niet voor een bekroning in aanmerking komen. 11 Ten behoeve van de aanleg van sierbestrating in het wandel- en winkeldomein in het centrum stelt de gemeenteraad 485.000,- be schikbaar (zie 10 nov.); voor aanschaf apparatuur verkeersregelingen 600.000,-; het badhuis aan de Van Egmondstraat wordt van het Groene Kruis gekocht voor 42.000,-. 13 Onthulling van de beeldengroep „Kenau en de Haarlemse vrouwen" van Theo Mulder bij de Amsterdamse Poort. 21 Diefstal van vier paneeltjes uit het Bisschoppelijk museum ter waarde van twee ton. 30 Slaan van de eerste paal van het kerkcentrum Sint Jan de Doper aan de Amsterdamstraat; het kerkgebouw is afgebroken met uitzondering van de toren die in beheer komt bij de gemeente. 31 122 patiënten van het Diaconessenhuis verhuizen van de Hazepaters- laan naar het nieuwe gebouw in de Schouwbroekerpolder in Heem-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 412