412 30 Wethouder mr. O. H. van Wijk is 25 jaar lid van de gemeenteraad van Heemstede en ontvangt de gouden eremedaille der gemeente. SEPTEMBER 1 Mevrouw J. E. Broekens-Verwer en de heer P. Zwaanswijk bij hun afscheid als secretaresse en voorzitter van de afdeling Haarlem van de Stichting Jeugd en Muziek benoemd tot erelid (zie 3 sept.). De 105 jaar bestaande Koninklijke Handelmaatschappij Boeke en Huidekoper n.v. gaat een fusie aan met Heesters en Zonen te Amers foort en verhuist naar deze gemeente. 3 De heer P. Zwaanswijk 40 jaar organist van de afdeling Heemstede van de Nederlandse Protestantenbond. Installatie van mr. J. Vrij uit Alkmaar tot rechter in de Haarlemse rechtbank. De in het stationsgebouw gevestigde afdeling postbestelling van de P.T.T. verhuist naar het gebouw van een voormalig confectiebedrijf aan de Harmenjansweg. 4 Naar aanleiding van een telefonisch bericht over bomalarm worden alle scholen in Heemstede ontruimd; het bericht bleek vals te zijn. 5 Evenals elders worden in Haarlem feestelijkheden gehouden ter ge legenheid van het zilveren regeringsjubileum van Koningin Juliana. 7 drs. W. J. de Bruyne neemt wegens pensioenering afscheid als direc teur van de Stichting Orgaan voor Overleg en advies in Noord- Holland. Staatssecretaris van Volkshuisvesting J. Schaefer brengt een bezoek aan het gemeentebestuur om te spreken over wijkvernieuwing en speciaal over het Rozenprieel. Burgemeester mr. dr. L. de Gou geïnstalleerd als beschermheer van de afdeling Haarlem van de Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet. 10 Provinciale Staten benoemen tot lid van het college van Gedeputeer de Staten, als opvolger van de in juli overleden mr. M. Proper, de heer W. Hartog (Comm. Partij Nederland) uit Koog aan de Zaan. 12 De sinds 1961 onderhouden jumelage met Osnabrück en sinds 1964 met Angers zal, aldus besluit de gemeenteraad, worden voortgezet (zie 3 okt.). De Minister van Landbouw en Visserij, mr. T. Brouwer, spreekt in het Concertgebouw op een vergadering van de Nederlandse Zuivel- bond (zie 12 december). mr. J. D. J. E. van den Berg, voorzitter van de Raad van Arbeid in Haarlem, 40 jaar in overheidsdienst. 15 De heer H. Voskuilen, 40 jaar toneelmeester van de Stadsschouw burg, wordt de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend; hij overlijdt 5 oktober. 16 Het kerkgebouw van de Kerk der Nazareners aan de Zijlweg in ge bruik genomen; het is het enige gebouw van dit kerkgenootschap in ons land.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 414