413 18 In Teyler's museum is een tentoonstelling van Haarlemse stadsgezich ten uit de collectie-Th. Hoog ingericht. 23 Intrede van ds. A. K. van der Mey uit Den Haag als predikant der Evangelisch Lutherse gemeente. 24 mr. J. W. de Jong Schouwenburg, 25 jaar lid van het bestuur van het Openluchttheater, ontvangt de zilveren legpenning der gemeente Bloemendaal. 27 De therapeutische werkplaats van het Epilepsie-centrum Meerenbos in Heemstede door brand verwoest; schade één miljoen gulden. 28 mr. A. Takx, directeur van het Provinciale Wit-Gele Kruis neemt wegens zijn benoeming tot economisch-directeur van het Clara-zieken- huis te Rotterdam afscheid; ook treedt hij af als lid van de gemeente raad van Haarlem, als vertegenwoordiger van de K.V.P.; in deze laatste functie volgt de heer C. P. van der Ploeg hem op. 30 Bij zijn afscheid wegens emeritaat wordt ds. J. A. van Arkel, predi kant bij de Gereformeerde Kerk van Haarlem-Noord, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. OKTOBER 1 André Vandernoot leidt als vaste dirigent van het Noordhollands Philharmonisch Orkest voor de eerste keer een concert. 5 De heer J. B. Th. Hugenholtz neemt afscheid als directeur van de Stichting Touring Zandvoort en van het Circuit. 8 Het Computercentrum Noord-Holland, waarbij 70 gemeenten zijn aangesloten en dat gevestigd is in het vroegere Libellehuis (Drukkerij De Spaarnestad) aan het Nassauplein door de commissaris der Ko ningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, in gebruik gesteld. 10 Officiële ingebruikstelling van de uitbreiding van het Mendel-college en het nieuwe gebouw van de Dr. A. van Voorthuijsenschool. 13 De tunnel onder de Delftlaan nabij de Jan Gijzenkade (voetgangers- en fietsers-verbinding van Haarlem-Noord naar Santpoort) in gebruik genomen. 14 Intrede van ds. A. W. Dreschel uit 's-Gravenhage-Zuid als predikant der Christelijk Gereformeerde kerk van Haarlem-Noord. 19 Receptie in het Marine-hospitaal te Overveen, dat op 4 augustus 25 jaar geleden in gebruik was genomen. De Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, stelt het ge bouw Noord-Holland aan de Schipholweg in gebruik voor enkele provinciale diensten. 22 De Provinciale Staten besluiten tot aankoop van Paviljoenslaan 7 voor 120.000,- ten behoeve van uitbreiding van provinciale diens ten. 24 De gemeenteraad stelt een monumenten-nota vast, waarin o.m. ge pleit wordt voor uitbreiding van de monumentenlijst met laat 19de eeuwse gebouwen en gedeeltelijke invoering van beschermd stadsge zicht; de algemene plaatselijke verordening vervangt de politiever ordening.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 415