415 weg van de Werkvoorzieningsschap voor Zuid-Kennemerland in ge bruik. 21 De gemeenteraad benoemt tot directeur van de gemeentelijke muziek school de heer J. M. Nuyten uit Tegelen; besluit tot instandhouding van de openbare basis-scholen de Anslijnschool en de Linschoten- school; besluit tot overname van het beheer en onderhoud van het Spaarne van de provincie Noord-Holland. Opening van het tijdelijk dagverblijf voor oudere geestelijk gehandi capten aan de Dr. De Liefdestraat. De Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, reikt in het Provinciehuis de oorkonde uit, behorende bij het predikaat „konink lijk", dat verleend is aan het 100-jaar bestaande Genootschap van ontvangers van 's rijksbelastingen. 24 Verkiezing van 16 leden van de ingestelde wijkraad Schalkwijk. 25 Nachtelijke brand in het garage- en transportbedrijf Jansen, het tech nisch bedrijf Friedrich n.v. en de tennishal bij de haven in Heem stede; twee brandweerlieden raken gewond en de schade is vier mil joen gulden. 29 Bij hun terugkeer op Schiphol worden de heren I. L. Risseeuw en J. J. Koedam, uit Bennebroek en Heemstede, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau voor hun moedig gedrag aan boord van een door een Palestijnse organisatie gekaapt vliegtuig van de K.L.M. De heer H. Coebergh jr. overhandigt het eerste exemplaar van de heruitgave in vier delen van de „Geschiedenis van Haarlem" van Allan aan loco-burgemeester D. J. A. Geluk. DECEMBER 1 Benoemd tot stadsbeiaardier (Grote Kerk en Bakenesserkerk) de heer Bernard Winsemius, beiaardier en organist in Amsterdam. 2 Mejuffrouw da L. A. van der Voort, sedert 1951 voorgangster der afdeling Heemstede van de Nederlandse Protestantenbond, legt haar taak neer. 8 De Sportclub H.C. Kinheim stelt in tegenwoordigheid van de wet houder van sportzaken, de heer P. W. Voskuilen, het clubgebouw nabij het sportterrein aan de Badmintonpad in gebruik. 12 De Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, stelt de uit breiding van het raadhuis in Heemstede in gebruik. In een vergadering van de te Haarlem gevestigde Katholieke Land en Tuinbouwbond neemt de voorzitter, mr. T. Brouwer, inmiddels afgetreden als Minister van Landbouw en Visserij, afscheid en wordt pauselijk onderscheiden door de benoeming tot commandeur in de orde van H. Gregorius de Grote; de heer P. J. Verhoef treedt als nieuwe voorzitter op en de Minister van Landbouw en Visserij, mr. A. P. J. M. M. van der Sthee, bespreekt actuele landbouwonderwer- pen. De gemeenteraad besluit een krediet van ƒ3.600.000,- beschikbaar te stellen voor de „aankleding" van het Stationsplein en een krediet van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 417