124 enkele reis Haarlem-Zandvoort of omgekeerd verkreeg. Voor een retourtje moest men een dubbeltje meer neertellen. Indien we deze prijzen vergelijken met het huidige tarief - 0,90 enkele reis en 1,60 retour - kunnen we slechts tot de conclusie komen dat we heden ten dage erg goedkoop reizen. Echter moet hierbij in aanmerking worden genomen dat reizigers, komende van Zand- voort, zonder bijbetaling van de Ceintuurbaan gebruik mochten maken. Omgekeerd gaven de conducteurs op de stadsringlijn directe biljetten af voor de richting Zandvoort. Een jaarverslag is uitermate boeiende lectuur; zo lezen we uit het eerste van de ENET dat er reeds in 1899 wanbetalers waren. Een post van 180,- voor geleverde prestatie (goederenvervoer) blijkt aan het eind van het jaar nog niet ontvangen te zijn en is waarschijnlijk oninbaar. Het aantal personeelsleden bedroeg aan het eind van het jaar 75 exclusief de ingenieur-directeur. Aanvankelijk waren voor het schoonhouden van de rails nog vier werklieden in dienst. Dezen konden echter, na het aanbrengen van automatische railvegers aan de motorrijtuigen, gemist worden. Tot 31 december 1928 bleef de Ceintuurbaan, zij het nu in ex ploitatie van de NZHTM, ongewijzigd gehandhaafd. Van het Stationsplein reed de tram via Rozenstraat-Kenaupark, Kinder- buisvest, Wilhelminastraat, Koninginneweg, Wagenweg, Hazepa- terslaan, Paviljcenslaan, Kleine Houtweg, Kampersingel, Turf markt, Spaarne, Damstraat, Jansstraat en Jansweg naar het Sta tionsplein. Evenals de paardetram kende de elektrische tamelijk veel enkel- spoor; er waren in totaal zeven wisselplaatsen. De lijn naar Bloe- mendaal begon en eindigde van 1900 tot 1908 in de Kruisweg noordelijk van het station. Moest een rijtuig voor reparatie naar de werkplaats aan de Leidsevaart, dan werd 's nachts op de overweg een hulpspoor aangelegd om aldus een verbinding met de Ceintuurbaan te maken. De lijn naar Bloemendaal was ge traceerd door het Kleverpark, de Kleverlaan en de Korte Kle verlaan tot de Bloemendaalseweg. De ENET heeft als exploiterende maatschappij maar een kort-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 126