15 In zijn dankwoord aan de heer Van Valkenburg, deelde de voor zitter mede dat hij onze gastheer iets had te vertellen dat hij nog niet wist, maar alle aanwezigen wèl. Onder algemene bijval van de vergadering deelde hij de heer Van Valkenburg het besluit mede om hem het ere-lidmaatschap van de Vereeniging „Haer- lem" aan te bieden. De overwegingen, welke daaraan ten grond slag liggen en aan alle leden bekend waren gemaakt, las de voor zitter voor. Zeer verrast dankte de heer Van Valkenburg voor deze hem verleende onderscheiding. Op 27 december heeft de heer Van Valkenburg de ere-voorzitter en de bestuursleden te zijnen huize genodigd als blijk van zijn waardering voor zijn benoeming tot erelid. Een Algemene Ledenvergadering werd op 18 oktober vóór het begin van de lezing van prof. dr. A. J. Pannekoek gehouden met als enig agendapunt een voorstel van het bestuur om de minimum contributie met ingang van 1 januari 1975 te verhogen en te stellen op 20,- per jaar. De nog steeds voortschrijdende kosten stijging maakt dit voorstel onvermijdelijk. Het werd zonder dis cussie aangenomen. In 1974 werden negen bestuursvergaderingen gehouden. Onder de behandelde onderwerpen kwamen vooral naar voren de voor bereidingen van activiteiten in het kader van het Monumenten jaar 1975 en van ons 75-jarig jubileum in 1976. Ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag hield onze trouwe huis bewaarder A. H. Koning met zijn vrouw op 2 oktober een ont vangst in de Hoofdwacht, welke door meerdere leden van ons bestuur werd bezocht en waar onze voorzitter de jubilaris met waarderende woorden hartelijk toesprak en hem een passend ge schenkje aanbood. Lezingen en excursies 16 januari. De directeur van de Dienst van de Hout, de Plant soenen en de Begraafplaatsen te Haarlem, de heer ir. J. Gulde- mond, sprak over: „Bomen te Haarlem". De waarde van bomen voor het milieu en in esthetisch opzicht vooral ook in onze steden - wordt meer en meer ingezien. In onze tijd worden bomen steeds meer bedreigd, o.a. door grond-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 17