17 20 april. Excursie in de binnenstad van Haarlem. Nadat de ruim honderd deelnemers zich om 10 uur vóór de Hoofdwacht ver zameld hadden, werd in groepen gewandeld, waarbij beurtelings enige instellingen bezocht werden, waarvan het interieur aan weinigen bekend is en die slechts na afspraak betreden kunnen worden. Op deze wijze konden onze leden kennis maken met enige panden, welke elk een eigen karakter bezitten, t.w.: 1. Het Broodkantoor van pastoor A. A. Bloemert. Dit typische inpandige huisje is bereikbaar door een gang tussen de percelen 19 en 21 in de Lange Veerstraat. 2. De Begrafenisbos „Vrijwillige Liefdebeurs", thans geheten: Onderlinge van 1719, gevestigd in de Korte Begijnestraat 16. 3 Het Makelaars Gildehuis aan het Begijnehof 20, waarvan de herbouw op 6 oktober 1972 gereed was gekomen (zie Jaarboek „Haerlem" 1972 blz. 107 e.v.). 4. De in opdracht van de Stichting Diogenes Haarlem gerestau reerde Goutsmits Camer aan het Goudsmidspleintje (zie Jaar boek „Haerlem" 1973 blz. 356-357), dat (wegens bewoning) al leen aan de buitenzijde bekeken kon worden. Tijdens de rondwandeling hadden de deelnemers gelegenheid koffie te drinken in de Waalse Kerk, waar enige leden van het Kerkbestuur zo vriendelijk waren uitleg over dat monument te geven. Ook beheerders van de onder 1, 2 en 3 genoemde panden waren voor het geven van toelichting aanwezig. 1 juni. Luilakwandeling. Bij stralend weer verzamelden zich tegen 8 uur een 150-tal personen, leden en huisgenoten bij de ingang van Huize „de Woestenij" aan de Bentveldsweg te Aer- denhout. De deelnemers werden welkom geheten door de heer en mevrouw De Jong Schouwenburg-Brandt en begonnen de tocht in de privé-tuin, waar de pauwen rondliepen en de Tamarix bloeide. Na een moeizame beklimming van een hoge duintop genoten zij van een mooi panorama op Haarlem en de omgeving. De afdaling volgde door een dichtbebost terrein, waarna zij kwamen langs de pas gerestaureerde „Grauwe Olifant" (vroeger een herberg en later een boerenwoning). Aan de overkant van de Bentveldsweg kon door een speciaal toegangshek van de familie De Jong Schouwenburg een mooie wandeling op de Koningshof

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 19