23 door de binnenstad rondgeleid, waarbij o.m. de Grote Kerk bezocht werd. 24 augustus. Ter gelegenheid van een bijeenkomst ten stad- huize van een vijftiental Nederlandse burgemeesters en hun echt genotes, werd door de dames onder leiding van ons bestuurslid, C. Wiegel, een tocht langs een zestal hofjes gemaakt en tevens een bezoek aan het Goudsmidspleintje gebracht. September. In deze maand werden door onze voorzitter twee ontvangsten op de Hoofdwacht en twee rondleidingen verzorgd, namelijk voor een gezelschap uit Santpoort en IJmuiden dat werd aangevoerd door ds. J. J. Rijks en van dames uit België en Frankrijk met enige leden van het Innerwheel. Restauratiefonds Een aantal kleine objecten werd in 1974 gesubsidieerd: In de helft van de kosten voor het in originele kleuren opschilderen van dé gevelsteen van de Goutsmitscamer werd bijgedragen aan de Stichting Diogenes; op verzoek van Regenten van het Re monstrantse Hofje, Ursulastraat 16, werd bijgedragen in de helft van de kosten van het schoonmaken van de gevelsteen aan de straatzijde. Wij hopen dat zich in het Monumentenjaar 1975 meerdere ge gadigden zullen melden voor een bijdrage in de kosten van kleine restauraties, in 't bijzonder voor het schilderen van gevelstenen. In 1974 uitgekomen boeken met betrekking tot de historie van Haarlem en omgeving „Onkruid", Botanische wandelingen van F. W. van Eeden (de vader van de bekende litterator Frederik van Eeden), werd op initiatief van de Vereeniging „Haerlem" opnieuw uitgegeven door Schuyt Co alhier. Het zeer aantrekkelijk verzorgde boek is voorzien van een inleiding door dr. ir. E. C. M. Roder- kerk, directeur van het nationale park „De Kennemerduinen". Deze zorgde ook voor illustratie met een reeks fraaie foto's. Tevens zijn afbeeldingen opgenomen, verschaft door het Ge meentearchief van Haarlem. Het portret van de auteur, naast de titelpagina, werd welwillend ter beschikking gesteld door

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 25