24 diens kleinzoon ing. H. van Eeden te Soest. In een voorwoord heeft Jan P. Strijbos zijn jeugdherinneringen aan F. W. van Eeden weergegeven. Een naamlijst der planten, die in Ken- nemerland in het wild groeien, in de moderne nomenclatuur overgebracht door Pvan Zalinge, Ieraar biologie en secretaris van de Natuurbeschermings-commissie Zuid-Kennemerland, is aan het boek toegevoegd. Op 11 april werd het eerste exemplaar van „Onkruid" door de uitgever, de heer K. C. Schuyt, in gezelschap van een aantal genodigden, aangeboden aan de Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Wij willen gaarne nog eens de speciale aandacht onzer leden vragen voor dit kostelijke boekje, dat naar wij hopen door velen zal worden aangeschaft. Het is in elke boekhandel te krijgen en de kosten meer dan waard. Door de Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek werd uitge geven: „Verkeer in en om Heemstede en Bennebroek", geschre ven door ir. B. W. Colenbrander. Het geeft niet alleen enkele uitvoerige details, maar ook een kijk op de ontwikkeling van het verkeer buiten de rails. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan mr. J. P. A. Ballegoijen de Jong, directeur van de N.Z.H., tijdens een bijeenkomst op 8 november in het Oude Slot. Deze bijeenkomst werd namens de Vereeniging „Haerlem" bijgewoond door de voorzitter en de secretaris. Gerecht in Klein Bestek, Het Kantongerecht te Haarlem en zijn voorgangers, geschreven door ons bestuurslid Mr. C. W. D. Vrij land, is eveneens in 1974 uitgekomen. Het is voor onze vereniging keurig uitgegeven door Schuyt Co te Haarlem in de serie „Streekgeschiedenis van Zuid-Kennemerland". Dit onderhoudend geschreven en aardig geïllustreerde boekje mag in de boekerij van onze leden niet ontbreken. Schenkingen Ons vroegere lid, mej. ir. E. F. van den Ban, die op 25 december 1973 overleed, heeft aan onze vereniging een belangrijk legaat geschonken ten bedrage van 2500,—. Wij zijn daarvoor bijzonder

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 26