276 Ik verveelde me ontzettend in de boot omdat er geen enkele bron van afleiding was dan een kleine Gotha-kalender. Eindelijk legde ik beslag op een klein velletje papier en begon ik onze ellende te beschrijven aan m'n tante, in een briefje dat ik op m'n knieën moest schrijven. Midden in deze schrijverij werd ik onderbroken door Charles, die zei dat hij Cootje en Henri aan boord zag. Hij was 't inderdaad, boos geworden door de brief die z'n vader ons had gezonden en daarna besloten ons in Leiden te gaan zoeken. Tenslotte kwamen we bij de poorten van Haarlem. M'n tante Dientje had een klein souper laten klaarmaken en de hele familie ontving ons van ganser harte. De Kasselse familie logeerde bij Coo en Betty en bleef ruim drie weken in Haarlem, gedurende welke tijd van alles werd gedaan en gezien. Door dit lange verblijf ontstond er zelfs een stevige ruzie met de Amsterdamse familie, die kennelijk jaloers was ge worden door de innige verstandhouding die tussen de Kasselaars en de Haarlemmers allengs was ontstaan. Maar daarover later. We zijn nog op 14 augustus en laten Nina weer aan het woord. Het was een schitterende dag. Tante Dientje kwam vanmorgen naar ons kijken. Na het diner kwam er een boot op het Spaarne („le Spaaren") vóór ons huis, waarin we een tocht over het Haarlemmermeer wilden maken. De landhuizen aan de oever van het Spaarne zijn charmant. We gingen een boer opzoeken die in dit land arm genoemd wordt - hij had 28 koeien en de hele rest is naar rato. De manier om de staarten van de koeien op te binden opdat ze de stal niet bevuilen is heel gek. Er was een machine om boter te maken, die door een paard moet worden gedraaid. We dronken heel gezellig thee in de boot en stapten nog een keer uit bij de vuurtoren, waar 't vuur 's nachts schijnt om de schepen bij te lichten. Het Haarlemmermeer is heel ge vaarlijk - onze gondel is te klein om ver de „zee" op te gaan. Op de terugweg waren Betty, Truitje en ik de roeiers en wij roeiden de boot tot aan huis. De volgende dag, zondag 15 augustus, ging men gezamenlijk

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 278