281 op Groenendaal was afgeleverd en diende voor het oppompen van water en het op peil houden van de vijvers, sloten en grach ten, waarna nog enige technische gegevens volgden. De volgende dagen gebeurde er niet veel dat hier het vermelden waard is. Een uitzondering: op dinsdag 24 augustus was men in Beverwijk, waar Nina de vrouw van de herbergier zag die een muts op had met veel goud, fijne pareltjes, kant en borduursel, maar zich niettemin in négligé bevond. Woensdag was het weer een drukke dag: 's Ochtends gingen we naar de tekenacademie waarvan onze Cootje de president is. Het gesprek ging in 't Hollands, waarvan ik niet veel zal zeggen, omdat ik er niet veel van heb begrepen. Vervolgens trok men naar het huis van Hope: Dit is erg mooi, maar ik ben er toch geenszins tevreden over. De schilderijen galerij is samengesteld uit fraaie en lelijke stukken, maar de hele stijl in dat gebouw is opgezet met een hoe zal ik het zeggen met pretentie. Voor de deur van de voorste zaal ligt een hele stapel sloffen en iedereen die naar binnen gaat moet een paar aantrekken. De tuin is heel lelijk. Er bevindt zich een zogenaam de kluizenaarswoning („Eremitage") die bestaat uit een met riet bedekte hut die van binnen een kabinet blijkt te zijn vol slechte en indecente schilderijen. Er is ook een bibliotheek van romans, blijkbaar om tot dromen te komen in deze mooie omgeving. We zagen ook standbeelden, hoofdzakelijk van Venus. We keer den terug naar de stad. In de namiddag stond een bezoek aan het weeshuis op het pro gram: Charles had een zak met bonbons, die hij aan de kinderen moest uitdelen. En daarna ging men naar tante Dientje, daar werkten en converseerden we heel gezellig, terwijl we chocola dronken. Gezeten in een kring moest iedereen een instructieve vraag stellen, bijvoorbeeld of de muziek, het schilderen of de poëzie het oudst waren, waarover dan werd beslist nadat ieder lid van het gezelschap daarover z'n mening had gezegd. De avond ging zo heel vrolijk voorbij. Maar: Thuis terugkomend werd alle plezier van de mooie dag weggevaagd door een pakket brieven uit Amsterdam. M'n oom en Mietje, jaloers op ons ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 283