282 blijf hier - schreven harde dingen zonder weerga. Cootje, bij zonder levendige jongen als hij is, was meteen bereid om naar Amsterdam te vertrekken en daar te zeggen dat hij nooit meer in hun huis zou terugkeren. We praatten, nadat m'n ouders al naar bed waren, tot één uur. Met het besluit, dat de volgende morgen tante Dientje er in gemengd moest worden. Wij zullen de lezer niet vermoeien met een weergave van alles wat betrekking had op de verdere ontwikkeling en tenslotte de goede afloop van deze gezonde familieruzie. Onherroepelijk volg den toch het afscheid en het vertrek uit Haarlem: Woensdag 8 september: Het was dus de dag van vertrek. De beste vrinden achterlaten! Wat een smart! Cootje wilde 1200 gulden van zijn vermogen geven, als hij ons daarmee in Haarlem had kunnen houden. En die respectabele Dientje, die ons verzekerde dat niets haar zoveel plezier zou doen als nog twee ongetrouwde zoons te hebben om ons nog meer aan haar te binden. Overal wilden vaders en moe ders ons hun zoons geven. Na alles geregeld te hebben, gingen we afscheid nemen van Dientje, dat kostte mijn vader veel moei te, die er van overtuigd is hen niet terug te zullen zien. En om 1 uur, in de trekschuit: Mijn goede vrienden brachten ons naar de boot. Het afscheid was erg teder - - -. Tenslotte in de schuit „halverwege"Cootje heeft ons oneindig veel plezier gedaan Hij had ons in Haarlem verlaten, maar halverwege, waar men van schuit moet verwisselen en terwijl ik in de roef zat te schrij ven, schreeuwt Charles ineens: „Daar zijn Cootje en Betty!" Ik laat m'n pen vallen en kijk, ja, inderdaad, daar waren ze met hun rijtuig. Ze hadden er twee mijlen voor over gehad om ons nog een ogenblik te zien Zo eindigde Nina's bezoek aan Haarlem, dat tenslotte slechts een intermezzo was in haar zoveel langere verblijf in Holland, dat nog tot eind augustus van het volgende jaar zou duren. Nina, die lang niet ongevoelig was voor manlijke esprit en charmes, bleef ongehuwd. De muziek bleef haar boeien en het reizen bleef haar in 't bloed. Een combinatie van deze twee eigenschappen bracht

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 284