28 gadering voor het eerst in Haarlem werd gehouden en wel in het Frans Halsmuseum. Na de pauze vergastte dhr. Couvée, directeur van het museum, de gasten op een interessante voordracht over volksgebruiken aan de hand van in het Frans Halsmuseum aan wezige schilderijen. Na afloop werd veel dank gebracht aan de Vereeniging „Haerlem en haar Volkskunde-commissie. Gevolg was, dat ook het verzoek binnenkwam de jaarlijkse Volkskundedag, die tot nu toe steeds in het Openluchtmuseum te Arnhem werd gehouden, te willen organiseren. Deze dag, uit gaande van het Nederlands Volkskundig Genootschap en het Beraad voor het Nederlands Volksleven had 28 september plaats; bij gebrek aan een geschikte gelegenheid in Haarlem zelf op dat moment, in „Beeckestein". Ook hier werd uitbundig dank gebracht aan de Vereeniging „Haerlem in het bijzonder aan de Volkskunde-commissie van die vereniging voor alles wat deze op die dag, maar vooral in het verleden had gedaan voor de Volkskunde in ruime zin, met name met het oog ook op de vele interessante boeken, onder auspiciën van de commissie en de vereniging uitgegeven. Reeds nu is op haar een beroep gedaan voor het organiseren van een bijeenkomst in het volgend jaar. Met vertrouwen gaat de commissie het volgende jaar tegemoet. Ook dit jaar bestond zij uit de heren De Haan (voorzitter), Beijk (secretaris) en Vernout. De heer Wiegel vormde de gewenste noodzakelijke schakel tussen de commissie en de Vereeniging „Haerlem". Rest ons, allen te danken die, hoe dan ook, blijk hebben ge geven van hun belangstelling voor het werk van de Volkskunde commissie van de Vereeniging „Haerlem". Joh. W. B. Beijk secretaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 30