29 Jaarverslag Historische Werkgroep „Haerlem" Op 13 maart 1974 werd in de Hoofdwacht, na een lezing van de heer J. Cramer over de restauratie van de Bakenessertoren, het bestuur gekozen van de jongerenafdeling van de Vereeniging „Haerlem". Zij namen het werk over van mej. L. van Dusscho- ten, de heren J. J. Temminck en J. van Brugge die de initiatief nemers van deze afdeling waren geweest. Het nieuwe bestuur legde vooral het accent op „werkgroep" om niet tot een ver eniging binnen een vereniging te komen. Ons doel zou zijn de jongeren die belangstelling hebben voor de Haarlemse historie op te vangen en mee te laten werken aan onze projecten. Al spoedig bleek dat de meeste jongeren slechts belangstelling had den voor graafwerkzaamheden, niet in de archieven maar in de grond. Daarom besloten we tot een naamsverandering die resul teerde in een „Historische Werkgroep Haerlem" om ook oudere leden van de Vereeniging „Haerlem" aan te trekken om binnen deze werkgroep actief mee te werken. In het afgelopen jaar is wel gebleken dat er binnen de Vereeni ging „Haerlem" geen animo is voor onze werkzaamheden zodat tot nu toe een enthousiast bestuur met enkele leden opgravingen verricht, archiefonderzoek doet, bijdragen levert aan tentoonstel lingen, fundamenten opmeet, aardewerk restaureert en fotogra feert en aan een eigen archief werkt. Het is duidelijk dat de Historische Werkgroep nog vele actieve leden kan gebruiken. Ook de slechte accommodatie in de Hoofdwacht waar wij eerst elke woensdagavond samen kwamen, heeft niet meegewerkt aan een juiste ontplooiing van onze activiteiten in het begin. Doch door de uitstekende mede- en samenwerking van de Archeolo gische Werkgemeenschap Nederland, afdeling Haarlem, vooral de heren Schimmer en Van Grevenbroek, zijn in hun gebouw aan de Koningstraat ons enkele werkruimten aangeboden. Al het archeologisch onderzoek wordt voortaan onder hun auspiciën uitgevoerd. Hierdoor waren wij genoodzaakt een minimum leef tijd van zestien jaar voor archeologische activiteiten in te voe ren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 31