344 noorden van Aerdenhout en geen weg bezuiden Heemstede. De Zand- voortselaan zou moeten worden aangepast aan het verkeer naar en van Zandvoort. 19 De stuurman A. J. Bakker ontvangt in het stadhuis de bronzen medaille van het Carnegie-heldenfonds voor het redden van een drenkeling op 20 De gemeenteraad stelt de verordening vast betreffende het woonwagen centrum in de Waarderpolder en gaat akkoord met het voorstel om het leefmilieu in het kamp voor 49 wagens te verbeteren (zie 14 okt.). 21 De Kamer van Koophandel verleent met ingang van 1 juli eervol ontslag aan de secretaris mr. A. G. de Blécourt (zie 27 juni) en benoemt tot diens opvolger de heer J. B. Schotman. 22 Eremedaille in goud (Oranje-Nassau) voor de heer J. C. Streefkerk bij diens afscheid, na 40 jaar secretaris-penningmeester van de Houtrak- polder. 25 Het expeditiebedrijf De Snelle Visser verlaat na 62 jaar de Warmoes straat en vestigt zich in de Waarderpolder. Wegens de reorganisatie van het Stationsplein wordt de standplaats voor taxi's voor de tijd van ruim een jaar naar het Kennemerplein verplaatst. Wethouder D. J. A. Geluk opent het onderkomen van de Koorschool in het vroeger klooster aan de Westergracht. De school was eerst ge- vestigd in het Wilhelminapark. 28 Mr. J. F. Goudsmit (70) neemt afscheid als kantonrechter. Ter gelegen heid daarvan geeft de Vereeniging Haerlem het door mr. C. W. D. Vrijland geschreven boek uit „Gerecht in klein bestek". MAART 1 De Stichting ter bevordering van de jeugdtandverzorging Groot-Kenne- merland treedt in werking. De 25 jaar oude Stichting tot bevordering van de schooltandverzorging Haarlem gaat in de nieuwe stichting op. 3 Wegens kaping van een Brits vliegtuig op Schiphol worden twee Palestijnen aangehouden (zie 30 mei). 4 Bij zijn afscheid als voorzitter van de Stichting Gereformeerd Maat schappelijk Werk in Noord-Holland wordt mr. D. Schaafsma benoemd tot ridder Oranje-Nassau. De heer N. Cramer, 37 jaar vrijwilliger bij de Haarlemse brandweer en thans hoofdbrandmeester, neemt afscheid van het korps. 8 Eerste paal in de grond voor het bejaardentehuis Parkzicht aan de Helmlaan, dat het tehuis van dezelfde naam aan de Jansweg zal ver vangen. 10 Om gezondheidsredenen legt ds. J. Heidinga, hervormd predikant en voorganger van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, zijn ambt neer. 11 In het Begijnhof worden opnamen gemaakt voor de Amerikaanse film „De Schuilplaats" naar het boek van Corrie ten Boom over het leven van de familie Ten Boom die in de oorlogsjaren in de Barteljorisstraat woonde.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 346