350 is behouden en door de gemeente gekocht) is een nieuwe kerkruimte ge bouwd welke door mgr. Zwartkruis, de r.k. bisschop van Haarlem, wordt ingewijd. Er worden nog 68 woningen voor bejaarden gebouwd. JULI 3 Jhr. L. Stern geïnstalleerd als voorzitter van het Koninklijk Toonkunst- Mannenkoor „Zang en Vriendschap" als opvolger van de heer M Eek De gemeenteraad voteert 334.000- voor de eerste fase van de uit breiding van het Frans Halsmuseum. De raad besluit ook niet meer het Reinaldapark voor het huisvuil te benutten maar de Rottepolder. 4 R. G. Friedberger winnaar van het jaarlijkse improvisatie-orgelcon cours in de Grote Kerk. 15 Grote brand in een villa aan de Herenweg in Heemstede Schade- 250.000,-. 16 Johan Neeskens, internationaal voetballer, trouwt in het raadhuis te Heemstede. Honderden belangstellenden. 24 Gedurende enkele dagen demonstreren leden van de Stichting „Recht zonder onderscheid" en medewerkers van Release Haarlem voor het Bea-huis aan de Herenweg te Heemstede, respectievelijk voor en tegen sluiting van deze abortuskliniek. De gemeenteraad stelt het bestemmingsplan Rozenprieel vast en gaat in principe akkoord met de uitbreiding van het toekomstige busstation op het Stationsplein met een districtskantoor van de NZH dat thans aan de Tempeliersstraat staat. 26 B en W bieden de gemeentebegroting-1975 aan met een tekort van 7,5 miljoen gulden. Gehoopt wordt op een extra-rijksbijdrage van 4,1 mil joen gulden. 27 Bij een poging een vijftal jeugdige inbrekers te overmeesteren in een viskraam aan het eind van de Zeeweg te Bloemendaal wordt de heer F. Borst, beheerder van een camping, zodanig gewond dat hij later sterft. 30 Gedeputeerde Staten gaan niet akkoord met het verzoek van de ge meenteraad een zevende wethouder te benoemen. 31 Bij zijn afscheid als raadsadviseur van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt de heer J. Metz benoemd tot ridder Nederlandse Leeuw. AUGUSTUS 1 De uit 1862 daterende molen „Jonge Willem" in de Waarderpolder wordt naar Warmond vervoerd en daar opgebouwd. 10 Als onderdeel van de gemeentelijke actie „Versier uw stad" is een wedstrijd uitgeschreven, waarin de bewoners van de galerijflat aan de Dr. De Liefdestraat de ereprijs behalen voor hun hangende tuin. 12 In het Frans Halsmuseum is uit de nalatenschap van mevrouw E. F. Levie-Philips te Bloemendaal ontvangen zilverwerk uit de 16de eeuw

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 352