351 (110 stuks) waaronder een compleet Louis-Philippe servies. Verder schilderijen, tapijten, juwelen en meubilair. 14 De gemeenteraad besluit in principe een contract te sluiten met Multi- visie B V. voor de aanleg en exploitatie van kabeltelevisie. 18 De heer J. de Jong, chef afdeling gemeente-financiën bij de Provinciale Griffie, bij zijn afscheid benoemd tot ridder Oranje-Nassau. 21 De gemeenteraad stelt een nieuwe verordening vast voor het Sint Elisabeths Gasthuis, keurt het bestemmingsplan Zuid-Schalkwijkerweg goed, gaat akkoord met de Sportraad als aparte instelling en aanvaardt een nota over de toekomstige bebouwing van de Zuiderpolder. 28 Het wijnhuis „De gulden druif" aan de Grote Markt (350 jaar geleden gesticht) wordt gesloten en gevoegd bij het naastgelegen restaurant „De Coninckshoek". Willie Blom uit Santpoort die twee kinderen uit een brandend huis redde, wordt in het stadhuis onderscheiden vanwege het Carnegie Heldenfonds. 28 Met 19-18 stemmen besluit de gemeenteraad mee te werken aan de bouw van een parkeergarage tussen Jansstraat en Smedestraat ten e- hoeve van de plannen rond het Brinkmanncomplex op de Grote Markt. Mr. J. G. Bettink wordt bij zijn afscheid van de raad benoemd tot ridder Oranje-N assau, de scheidende wethouders D. J. A. Geluk en P. VAN DER Ham ontvangen een aandenken. Zestien raadsleden keren niet meer terug. 29 In Heemstede nemen de wethouders mr. O. H. van Wijk, H. J. Verkouw (gouden legpenning) en H. H. van Ark afscheid van de gemeenteraad 30 De partij D'66 neemt in de Stadsschouwburg afscheid van het politieke Wethouder D. J. A. Geluk stelt het nieuwe gymnastieklokaal van de katholieke Mavo-school St. Jeroen in gebruik. SEPTEMBER 1 Ds. J. Beekhuis doet zijn intrede als predikant bij de Doopsgezinde Ge- Albert de Klerk veertig jaar organist van de Sint Josephkerk aan de 3 In de gemeenteraad worden opnieuw tot wethouder gekozen de heren W van Liemt, L. D. van den Berg (beiden CDA), P. W. Voskuilen (PvdA) en A. Thuis (VVD) en voorts de heren M. van de Water en W. Mensink (beiden PvdA). In het Heemsteedse college worden gekozen de heren G. J. Willemse (CDA), P. M. van Drooge (VVD) en C. J. J. Sprangers (Progressief Heemstede). In Bloemendaal de hereni J H. Bückman (VVD), J. H. C. Schorman (CDA) en H-Stapel (Pv<1A) De heer S. L. Hartz, graficus, ontwerper van bankbiljetten en post- zegels, 40 jaar bij Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting officier Oranje-N assau. 4 Drs J Reehorst, burgemeester van Velsen, voorzitter van de Stichtings- raad van het Noordhollands Philharmonisch Orkest.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 353