352 Het 125-jarig bestaan van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort wordt in besloten kring gevierd. 5 Wethouder D. J. A. Geluk neemt in de de Gravenzaal afscheid. Mr. A. A. Moolenburgh geïnstalleerd als kantonrechter. 7 Viering van het gouden jubileum van de biljartvereniging Haarlem- Noord. 11 De gemeenteraad bestemt de oude school aan de Gedempte Volders gracht tot atelierruimte voor kunstenaars. 12 Bij een nachtelijke brand gaan de overdekte tribune en het clubhuis van de Koninklijke Voetbalclub HFC in vlammen op. 18 Burgemeester De Gou opent Vroom Dreesmann in het winkelcentrum van Schalkwijk. De gemeente krijgt een metalen kunstwerk van Jan Mulder aangeboden. 21 Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Haarlemse Jazzclub worden een „streetparade" en een „riverboat" gehouden. De heer J. J. Luining legt na 37 jaar zijn huisartsenpraktijk neer. 27 De heer P. Hummelen (60) neemt afscheid als directeur van het Huis van Bewaring II. Zijn opvolger is de heer H. Ossenkoppele. 28 De Minister van Wetenschappen, de heer F. Trip, opent de ééndaagse vredesmarkt op de Nieuwe Groenmarkt en de Krocht. De heer C. Smal die 60 jaar lid geweest is van de gymnastiekvereniging Bato, waarvan 45 jaar als technisch leider, neemt afscheid. 29 Ds. J. Borghardt, benoemd in Amsterdam, neemt afscheid van de Hervormde Gemeente in Haarlem. 30 Burgemeester De Gou verlaat het openingsconcert van het N.Ph. Orkest uit protest omdat het bestuur besloten heeft, het concert niet meer met Het Wilhelmus te laten beginnen (zie 28 nov.). OKTOBER 2 De Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, ontvangt het eerste exemplaar van „De landelijke bouwkunst in Hollands Noorder kwartier" van dr. J. H. Jager. De heer S. Iedema volgt de heer J. van den Berg op als voorzitter van de Raad van Arbeid. 4 Coby Riemersma, vijftig jaar zangpedagoge, ridder Orde Oranje-Nas- sau. 7 De vernieuwde Kennemerraad benoemt tot leden van het dagelijks be stuur de heren L. D. van den Berg, A. G. van Schooten (beiden uit Haarlem), G. J. Korteling (Bennebroek), mr. M. Jager en G. Willemse (beiden uit Heemstede) en H. Bosman (Zandvoort). 10 Burgemeester De Gou opent de nieuwe Stadsbibliotheek en Leeszaal aan de Doelen. Er verschijnt een uitgave over de Stadsdoelen. 11 Mevrouw M. de Gou-Houba opent het nieuwe districtsgebouw van de Scouting Nederland aan de Parklaan. 12 De Kring van Beeldhouwers heeft bij het gemeentebestuur haar ern stige bezorgdheid uitgesproken over het niet-functioneren van het Hil- debrandmonument in de Haarlemmerhout.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 354