353 14 Woonwagenbewoners uit de Waarderpolder belemmeren het verkeer naar industrieën omdat het gemeentebestuur te langzaam zou werken aan de verbouwing van het woonwagenkamp (zie 6 nov.). 15 Afscheid van de heer D. Ruting als gemeentelijk inspecteur voor het kleuter- en basisonderwijs. 16 Huldiging van dr. G. J. J. Veening, die 25 jaar longarts is, in het Marine- hospitaal te Overveen. 17 De Ripperdakazerne bestaat negentig jaar. De heer F. Wisse, economisch directeur van het Diaconessenhuis te Heemstede, wordt gehuldigd wegens zijn zilveren jubileum. 21 Ter gelegenheid van het staatsbezoek van de President van Senegal aan Nederland wordt de Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, benoemd tot Groot-officier in de Nationale orde van de Leeuw en wordt mejuffrouw J. Geest, werkzaam op het Kabinet van de Commissaris ridder in deze orde. 23 Wegens ziekte van wethouder W. van Liemt benoemt de gemeenteraad de heer H. Loerakker tot tijdelijk wethouder. 24 Minister drs. F. Gruyters (Volkshuisvesting) metselt de eerste steen in een der in aanbouw zijnde woningen in het Rozenprieel: het eerste project in ons land onder de titel „goed en goedkoop". 25 De Commissaris der Koningin stelt het nieuwe gebouw van het Ge meentelijk Administratie Kantoor (GAK) in Schalkwijk in gebruik. 26 Receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling Haar lem van de KNVB. 27 Dom Helder Camara, aartsbisschop in Brazilië, spreekt in het College Hageveld te Heemstede, over de basisgemeenschappen in zijn land. 30 Ófficiële ingebruikneming van de Christelijke Technische School aan de Floris van Adrichemlaan. NOVEMBER 5 Bij werkzaamheden in het recreatieplan Spaarnwoude worden een boom stamkano, vermoedelijk uit de Romeinse tijd, en munten opgegraven. 6 Het gemeentebestuur besteedt de bouw aan van een nieuw woonwagen kamp in de Waarderpolder. De eerste paal gaat een maand later de grond in. Chiel Montagne (TV-medewerker) wordt in een wijnhuis uitgeroepen als pijproker-1974. Andere kandidaten zijn minister H. van Doorn van CRM en drs. Max van den Berg, wethouder in Groningen. 8 Architect Nico Andriessen maakt zijn plan bekend om in de Spaarne- kerk zeventig wooneenheden te bouwen. Mr. J. Ballegoyen de Jong, directeur van de NZHVM, ontvangt het eerste exemplaar van het door ir. B. W. Colenbrander geschreven en door de Vereniging Oud-Heemstede uitgegeven boekje „Verkeer in Heemstede". 8 Wethouder L. van den Berg slaat de eerste paal in de grond van het Tehuis van de Katholieke Stichting Gezinsvervangende Tehuizen voor geestelijk gehandicapten aan de P.C. Boutensstraat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 355