354 10 Het postkantoor aan de Raaks is verbouwd. Een gedeelte is bestemd voor de gemeentesecretarie. Burgemeester De Gou en een vertegen woordiger van de directieraad van de PTT, onthullen ieder een pla quette. 16 Viering van het zilveren jubileum van de openbare basisscholen aan het Christiaan Huygensplein en de Ohmstraat. 17 De Stichting Huygens-Fokker neemt een woning aan de Kleine Hout straat (116) in gebruik door het onthullen van een gedenkplaat. 18 Bij de kunstveiling Sotheby te Londen komt een collectie van 113 boeken en geschriften uit de bibliotheek van de Koninklijke Bloembol len- en Zaadhandel Tubergen B.V. te Haarlem onder de hamer. De op brengst is bestemd voor een vestiging in Frankrijk en Stockholm. 19 Viering van het gouden jubileum van de christelijke basisschool Bos en Hoven te Heemstede. Op de Prins Bernhardlaan wordt een hefboom (de „Endlich-arm", ge noemd naar de commissaris van politie G. J. Endlich) in gebruik ge nomen ten behoeve van overstekende schoolkinderen. 20 Wethouder P. W. Voskuilen slaat de eerste paal in de grond voor de sporthal aan de Briandlaan in Schalkwijk. De heer J. J. Loerakker benoemd tot erevoorzitter van de Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenbond bij zijn aftreden. De gemeenteraad gaat akkoord met het voorstel tot reorganisatie van het openbaar slachthuis. Het gaat door als gespecialiseerd rund-slacht- bedrijf. 22 In het Kenaupark is een hotel ingericht onder de naam „Garni" dat ge ëxploiteerd wordt door de heren M. Bloem en G. Gouwenberg. 27 Staatssecretaris J. Hendriks (Volksgezondheid) installeert in het Heem steeds raadhuis het Regionaal Overlegorgaan Gezondheidszorg Kenne- merland, waarvan drs. P. van der Ham voorzitter is. Het cp 30 augustus 1971 gesloten Rembrandt-theater aan de Grote Markt is weer in gebruik. 28 In de Vishal is een tentoonstelling ingericht van beeldende kunsten waarbij het object „Ons erelid" van Gerrit van Dijk en Pieter Zwaanswijk. De jury adviseert B en W het werk aan te kopen maar het college besluit in meerderheid niet tot aankoop over te gaan omdat het van mening is dat de gemeente geen werkstukken moet aankopen die stadgenoten (in dit geval burgemeester De Gou) of hun overtuiging be wust in een ongunstig daglicht stellen. Een comité uit de burgerij besluit het beeld aan te kopen en het de gemeente aan te bieden. DECEMBER 3 Burgemeester De Gou besluit drie bordelen in de Korte Begijnestraat te sluiten. 7 De honkbalclub Lottgering-Schoten bestaat veertig jaar. 10 Herdenking van het vijftigjarig bestaan van de Religieuze Kring Aer- denhout. 11 De heer C. Lijnzaad, voorzitter van de Stichting Diogenes, ontvangt de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 356