355 zilveren eremedaille van de Vereeniging Haerlem als waardering voor zijn werk bij het restaureren van oude panden. 12 Ter gelegenheid van het feit dat de synagoge aan het Kenaupark 25 jaar geleden in gebruik werd genomen, wordt in het Frans Halsmuseum een tentoonstelling gehouden van voorwerpen, betrekking hebbend op de Joodse eredienst en de Joodse feestdagen. Er is een comité gevormd om geld in te zamelen voor de stichting van een Haarlem-park in Israël. 14 Viering van het veertigjarig bestaan van Schoten's Christelijk Mannen koor. 16 De Stichting Haarlemse Hofjes bij notarisakte in het stadhuis vastge legd. Bij nachtelijke inbraken op 16 en 18 december zijn uit Teyler's Museum edelstenen, glasimitaties van edelstenen en platina-erts gestolen. De heer W. Fischer uit Bloemendaal ridder Nederlandse Leeuw bij zijn afscheid als voorzitter van de Raad van Advies en Toezicht van de Staatsdrukkerij. 17 Prof. dr. ir. W. Schermerhorn, oud-minister-president, viert in Heem stede zijn tachtigste verjaardag. 19 Emeritus-pastoor A. Antonius in het bejaardencentrum Oldenhove te Overveen bij zijn zestigjarig priesterfeest benoemd tot kapelaan van de Paus. 20 Bij zijn afscheid als voorzitter van de Raden van Bestuur van Estel en Hoogovens wordt drs. P. L. Justman Jacob te Aerdenhout benoemd tot commandeur Oranje-Nassau. Hij wordt opgevolgd door de heer E. van Veelen. Brigadier A. van der Hurk en hoofdagent W. Jansen geïnstalleerd als ihspecteur van politie. Het is de eerste keer dat politiemannen uit het lagere kader na een landelijke studie in het hogere kader worden opge nomen. Een brand in Hotel Bouwes te Zandvoort veroorzaakt een schade van drie miljoen gulden. De heer H. van der Meiden hoofd van de Sociaal-Psychiatrische Dienst van de GG en GD. De restauratiewerkzaamheden aan de vroegere Bank van Lening aan de Kleine Houtstraat zijn zover gevorderd dat de steigers weggehaald kun nen worden. Wegens gebrek aan financiën wordt het verdere werk tijde lijk stopgezet. 21 Staatssecretaris J. Hendriks (Volksgezondheid) stelt het gebouw van de verenigde ziekenfondsen „Sp aarnel and aan de Oostvest in gebruik. Het personeel biedt een wandkleed aan. 31 Deken A. H. Beemer legt zijn functie neer maar blijft pastoor van de Sint-Josephparochie aan de Jansstraat. De heer D. Schwagermann legt zijn functie van directeur der moderne kunst en van adjunct-directeur van het Frans Halsmuseum neer om daar na een inwerk-periode als restaurateur terug te keren. De heer JC. Zumbrink wordt benoemd tot conservator van de moderne kunst.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 357