41 en in 1962 werd hij benoemd tot vice-voorzitter van de Raad van Beheer dier instelling. Ook was hij jarenlang bestuurslid van de Nederlandse Dagblad Pers en lid van de zogenaamde Centrale Commissie, het hoogste rechtsprekende orgaan in de grafische bedrijfstak. Van de G.P.D., de Grote Provinciale Dagbladen, nu Gemeenschappelijke Pers Dienst, was hij van 1959 tot 1962 voor zitter. Zijn onkreukbare eerlijkheid en zijn bezonnen oordeel werden in deze en andere functies steeds bijzonder gewaardeerd. Sterk ontwikkeld was Piet Peerebooms sociale gevoel. Ook buiten het bedrijf gaf hij daarvan blijk door de vervulling van bestuurs functies in allerlei verenigingen en organisaties. In het bijzonder hadden de Nutsspaarbank en de Begrafenisbos De Vrijwillige Liefdebeurs zijn warme belangstelling. Meer dan dertig jaar was hij bestuurslid van de Spaarbank, waarvan meer dan tien jaar voorzitter. Ook was hij commissaris van de Haarlemse Hulp bank. Sinds 1958 was Piet Peereboom lid van de Rotary Club Haar lem. En het feit dat hij lid van een organisatie of bestuur was betekende voor hem dat hij activiteit ontplooide. Zelden ontbrak hij op vergaderingen en bijeenkomsten en zijn stem werd er graag gehoord. Ook voor sport had Piet grote belangstelling. Hij was in zijn jonge jaren een goed zwemmer, roeier, tennisser en waterpoloër; hij speelde voetbal in H.F.C. en was in de zomermaanden een trouw bezoeker bij de cricketwedstrijden van Rood en Wit. Wie Piet Peereboom slechts oppervlakkig kenden konden hem gemakkelijk houden voor een opgewekt mens. Hij was een ge zellige prater die beschikte over een onuitputtelijk arsenaal van anekdotes, hij had een uitgesproken gevoel voor humor en kon soms bijzonder geestig uit de hoek komen. Zij die hem beter leerden kennen ontwaarden dat hij in wezen zwaartillend was, een eigenschap die hij met meer humoristen gemeen had. Soms ging hij werkelijk gebukt onder de last van zijn verantwoordelijkheden en onder het beroep dat velen telkens weer op hem deden. Tot helpen was hij altijd bereid en de trouw van zijn vriendschap

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 43