49 feuille, maar hij heeft er een dimensie aan toegevoegd door zijn inbreng bij de tot stand brenging van streekplannen. Als beheer der van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland en het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland heeft hij de verantwoordelijkheid van de bestuurder geldend gemaakt, ook in de wereld van techniek en economisch beheer. Eveneens in de nationale coördinatie van deze bedrijven wist hij als bestuurder gezag te verwerven, waar dit veroverd en verdedigd moest worden. Op eigen verzoek had hij in Gedeputeerde Staten de personeels- portefeuille toegewezen gekregen om de kans te verwerven mo dern personeelsbeleid te helpen ontwerpen en zorgvuldigheid en recht in de zin van rechtvaardigheid dat beleid te doen beheer sen. Bij het behartigen van de culturele taken van de provincie ging hij uit van zijn gave om kunst en kunstenaars te begrijpen en van de verplichting jegens allen die voor hem het voorrecht mee bracht cultuurdrager te zijn. De Culturele Raad en het Noordhollands Philharmonisch Orkest hebben in hem een voorzitter gehad, voor wie hun werk leefde. In de Provinciale Staten heeft Mensink als iedere politicus zijn zwarigheden en zijn triomfen beleefd en hij heeft er de democra tie, doorkneed als hij was, intens beleefd en er ook zijn geluk ge kend. Geen van de leden kon zich onttrekken aan de bekoring van zijn persoonlijkheid of ontkomen aan het prestige dat zijn ambtsvervulling uitstraalde. Zo hebben wij hem gekend, strijdbaar, hartelijk, onbaatzuchtig, emotioneel, dapper en voor wie hem iets dieper kende: een ge voelig, een kwetsbaar, een teder man. De bevolking van Noord-Holland heeft zijn figuur geproefd, be grepen en vertrouwd. Zijn einde is gekomen in een periode van opgang in zijn loop baan, na een verkiezingsoverwinning als lijsttrekker met het voor uitzicht op een hernieuwde ambtsvervulling als gedeputeerde. Het leven heeft hem niet gespaard en denkend aan zijn zwaarste tijden komen begrippen op die hem als humanist niet zouden passen, maar die hij zo volledig waardeerde en begreep; hij heeft

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 51