51 De boerderij „Veen en Duin" in Bloemendaal Inleiding Nu in Bloemendaal de plekjes van oud dorps- en landschaps- schoon steeds zeldzamer worden, is het des te verheugender wan neer hier of daar iets waardevols behouden blijft. Dat is zeker het geval nu in de omgeving van Wildhoef de oude boerderij Veen en Duin aan de oostzijde van de Kennemerweg, die lange jaren tot de voormalige buitenplaats Wildhoef behoorde, gespaard is ge bleven. Verheugender des te meer omdat in dit landelijk stukje Bloemendaal de boerderij niet slechts behouden is, maar omdat bovendien - dank zij het loffelijk initiatief van particuliere zijde - het oude pand volgens de voorschriften van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg uitwendig gerestaureerd en in zijn oorspron kelijke toestand is teruggebracht. Evenwel is de agrarische be stemming ervan gewijzigd, want na inwendige verbouwing wor den de ruimten voor verschillende andere doeleinden gebruikt, zoals nader blijken zal. Toen de boerderij na de dood van de pachter in 1967 onbewoond bleef, bleek bij P. Witkop en Zn. N.V., aannemers in de G.W.W. (grond-weg-water)-Sector, gevestigd te Overveen, ge meente Bloemendaal, belangstelling te bestaan voor de boerderij met bijbehorende gronden ten behoeve van haar bedrijf. Onder handelingen met de gemeente Bloemendaal, sedert 1938 eigenares van boerderij en gronden, leidden ertoe dat bij akten van 14 mei 1970 genoemde naamloze vennootschap zowel boerderij als lan derijen met ingang van die datum in erfpacht verkreeg. De boer derij Kennemerweg nr. 29 (oud nr. 9) met schuur en kapberg gedurende een tijd van veertig jaren; de twee percelen grasland, gelegen aan de Kennemerweg en de Laan van Boreel, samen groot ongeveer 2 ha 35 a, en een perceel water genaamd de 'Kom van Walter' voor een tijdvak van zesentwintig jaren. Voor de boerde rij, maar ook voor het land en water werd een jaarlijkse canon vastgesteld. Thans heeft het aannemersbedrijf nog een derde

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 53