78 is de hond van de opgelopen verwondingen genezen. Dat men destijds op zulk een ongewone wijze paarden kon geleiden toont wel aan hoe rustig het hier toen nog was en hoe gering het ver keer. Op mooie zon- en feestdagen zag men nogal eens Kramer en juf frouw Fie in de met twee paarden bespannen brik het grote hek van de boerderij uit komen rijden om in de omtrek te gaan toe ren. Fie droeg dan de Zuidhollandse klederdracht en het gouden oorijzer. In de week had zij alleen een kanten mutsje op. Bij feestelijke gelegenheden, zoals bijvoorbeeld op Koninginnedag, hadden de paarden pluimen op het hoofd en was ook de zweep versierd. Fleur gaf het in het dorp als er 's zomers de Duitse muzikanten verschenen. Zij hadden hun vaste punten waar zij speelden en daartoe behoorde natuurlijk ook de omgeving van Wildhoef en Aelbertsberg. Maar eveneens op het land van Kramer werden de nodige nummers ten beste gegeven en daar de boer niet karig was, werd daar extra lang gespeeld. Voor het maaien van de graslanden van Kramer, Sintenie en ook van andere boeren in de omtrek kwamen in vroeger jaren elke zomer de hannekemaaiers van over de grenzen hierheen. Vanzelf sprekend geschiedde het maaien nog met de zeis. In de eerste ja ren van 1900 was er voor hen in deze omgeving werk genoeg, omdat er nog veel grasland was. Zij gingen van boerderij tot boerderij en bleven zo'n week of zes. Op de boerderij van Kramer bleven zij het langst, omdat zij daar ook hooiden. De maaiers sliepen in het hooi en de boerin voorzag hen van flinke hoeveelheden dikke pap en bruin brood. Ze waren er om bekend dat ze veel van een stevige borrel hielden! Na het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog zijn ze hier niet meer verschenen. Het weiland van Wildhoef achter de kerk behoorde niet tot hun werkterrein, maar werd door het personeel van Wildhoef ge maaid. Als het hooi daar op hopen stond, vond de dorpsjeugd het een genot om er verstoppertje in te spelen. Soms maakten ze een huisje in zo'n hoop en kropen er in weg. Maar o wee, als de baas van Wildhoef, wegens de kleur van zijn welige haardos bijgenaamd 'de rooie baas', dat zag! Dan volgden de nodige

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 80