94 Ook de oostzijde van de boerderij met kapberg, geboomte en vaart vormt een aantrekkelijk geheel. Op het erf prijken de na tuurstenen drinkbakken van het vee, die voorheen tegen de muur van de stal stonden, als bloembakken. De paardenruiven kan men nog in de schuur bezichtigen. In de voortuin kreeg een tijdens de werkzaamheden gevonden grenssteen een plaats. Ook de 'gerestaureerde' waterpomp treft men er aan. Eveneens is de vijfkantige hooikap intact, maar de oude balken zijn vernieuwd en de kap is van een nieuwe rietbedekking voorzien. De zwalu wen die voortdurend langs de boerderij scheren, vinden er nu - in de zomer - een veilig onderkomen. Het interieur van de boerderij onderging vanzelfsprekend de grootste veranderingen, omdat de verschillende ruimten voor nieuwe doeleinden geschikt gemaakt moesten worden. Maar wat van vroeger behouden kon worden, zoals bijvoorbeeld de bal- kenzolderingen, heeft men met zorg behandeld. We lazen het reeds dat veel materiaal van het gesloopte blekersperceel voor de restauratie van de boerderij is gebruikt. De woon- en kantoor ruimten zijn zoveel mogelijk verbouwd en ingericht naar de eisen van de tijd. De voormalige stal wordt nu benut voor berging van werktuigen. Ook de kelder is in oude toestand nog geheel aan wezig. Met deze enkele gegevens over de restauratie van boerderij en omgeving wordt slechts een indruk gegeven van het vele werk dat het Aannemersbedrijf P. Witkop en Zn. B.V. zich heeft ge troost om tot het fraaie resultaat te komen, hetgeen men nu ziet. Woorden van waardering voor initiatief en zorg, die het bedrijf aan dit werk heeft besteed, zijn zeker op hun plaats. Een waardevol stukje oud landschapsschoon in de nabijheid van de voormalige buitenplaats Wildhoef blijft daardoor behouden en draagt er toe bij dat een nog altijd bekende en geliefde plek in Bloemendaal veel van haar vroegere schoonheid heeft herwon nen. (Marie) A. M. G. Nierhoff Bloemendaal, Huize Wildhoef zomer 1974

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1974 | | pagina 96