Jaarverslag 1975 9 In het slot van het Jaarverslag 1974 werden de hoop en verwach ting uitgesproken dat het jaar 1975 in het kader van M-75 een succes zou worden. Onze stad heeft met haar expositie „Sterck en Weldoortimmert" op instructieve wijze laten zien hoe zeer haar de monumentenzorg ter harte gaat. Verderop in dit Jaarverslag wordt nader op deze geslaagde tentoonstelling ingegaan. Tevens kan men in de vaste rubrieken van dit Jaarboek: „Haar lems monumentenzorg in 1975" en „De Stichting Diogenes in 1975" lezen met hoeveel inspanning en succes ook in het jaar 1975 aan de in standhouding en passende nuttige bestemming van het monumentenbezit in Haarlem gewerkt is. Het is jammer dat tegenslagen de algehele voltooiing der restaura tie van het gebouw van de voormalige Bank van Lening nog vóór het einde van het monumentenjaar verhinderd hebben. Gelukkig kan deze nu binnenkort tegemoet gezien worden. Haarlems Stadsbeeld Bestrating voetgangers-gebied. In de aanhef van het Jaarverslag over 1974 werd er aan herinnerd dat ons bestuur op 29 augustus van dat jaar zijn ongerustheid over de gemeentelijke plannen om in het voetgangersgebied gewassen-grinttegels voor de bestrating toe te passen schriftelijk aan de leden van de gemeenteraad van Haarlem kenbaar heeft gemaakt. In die brief werd ons standpunt dat genoemd materiaal niet in overeenstemming is te achten met het voor Haarlem's binnenstad zo typische karakter der histori sche straten, zo duidelijk mogelijk gemotiveerd. De genomen proef met toepassing van gewassen-grinttegels in de Barteljorisstraat is voor Burgemeester en Wethouders inmiddels aanleiding geweest om deze toepassing ook in de Grote Hout straat tussen de Spekstraat en het Verwulft door te voeren. Als reactie op de daarvoor van gemeentewege op 22 april 1975 gehouden hoorzitting, waar ons bestuurslid A.G. van der Steur nog eens duidelijk ons standpunt heeft uiteengezet, hebben wij ons

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 11