10 op 23 april 1975 nogmaals schriftelijk tot het gemeentebestuur van Haarlem gericht. Daarbij hebben wij medegedeeld dat wij van de beide ter hoorzit ting getoonde plannen aan het plan B de voorkeur geven. Tevens gaven wij te kennen het volkomen eens te zijn met de door de stadsarchitect ir. L.C.L.W. Röling gegeven toelichtingen op dat plan. Daarin werden het gebruik van de gebakken straatklinker en handhaving van de tot het historische stramien der straten in onze binnenstad behorende aanleg der straatgoten ter weerszijden en niet in het midden (en dan zeker niet ook nog verspringend) aan bevolen. Hoe voorzichtig men moet zijn met gebruik van modern bestra tings-materiaal in de binnenstad is wel gebleken uit het feit dat reeds na zeer korte tijd de te grote kunstbeton-tegels in de Ane- gang door materiaal van kleiner kaliber vervangen moesten wor den. Opvulling van gaten en veranderingen in onze stads be bouwing. Gelukkig zijn de door brand ontstane open plekken op de noorde lijke hoek van de Paarlaarsteeg en de Koningstraat (door arch. J. van Brugge) en op de hoek van de Anegang en de Lange Veer- straat (door arch.Nico Andriessen) weer opgevuld. Beide archi tecten hebben elk op hun wijze gezocht naar een in de omgeving passende architectuur. Het resultaat stemt dunkt ons tot tevredenheid. De opvulling van de eveneens door brand ontstane lege plek op de zuidelijke hoek van de Paarlaarsteeg en de Koningstraat is nog in uitvoering. Inmiddels is de kaalslag tussen Gasthuisstraat, Zuider straat en de Gedempte Voldersgracht voltooid. We hopen nu maar dat dit inleiding moge zijn tot spoedige uitvoering van de ter plaatse ontworpen nieuwe woningbouw rond het Zuiderhofje, dat gelukkig is blijven staan. De wens moge worden uitgesproken dat deze nieuwe bebouwing in architectonisch opzicht een gave ver binding tussen de Stadsbibliotheek en de parkeergarage, gelegen tussen Zuiderstraat en Raaks, zal vormen. Nu we toch in de buurt zijn, kan als een aanwinst genoemd wor den de tot stand gebrachte betere toegankelijkheid van het post kantoor aan de zijde van de Raaks. Dat gebouw heeft ook gewon-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 12