11 nen door de restauratie van de gevels. Tevens kan de wijziging van de inrichting van het gebouw, in een deel waarvan enige afdelingen van het stadhuis zijn ondergebracht, een succes ge noemd worden (arch.ir.E.M.Fontein). De oude gebouwen van de Sierkan, op de hoek van de Zijlsingel en de Zijlweg, hebben plaats gemaakt voor een massaal kantoor gebouw (arch.ir.F.J.E.Dekeukeleire). Aan de belangrijke zuidelijke toegangsweg tot onze stad is op het terrein van het afgebroken voormalige Flotel De Hout het nieuwe gebouw van de Nutsspaarbank gereed gekomen (arch. ir. K.F.G. Spruit). De bouwmassa's zijn met zorg aangepast aan de belen dende deftige huizen langs de Dreef. De bekleding van het nieuwe gebouw met baksteen, welke op den duur wel wat donkerder van kleur zal worden, harmonieert daar ook wel mee. Jammer dat het terrein van de vroegere behuizing van Bethesda Sarepta, op de hoek van de Hazepaterslaan en de Dreef, nog steeds achter een schutting braak moet blijven liggen. Een tot de Kroon aangespannen bezwaar-procedure verhindert de uitvoering van een bouwplan van kwaliteit en laat een wonde plek in het stads beeld ongeheeld. De reorganisatie van de entree van onze stad voor bezoekers die per trein komen, begint nu vorm aan te nemen. De contouren van de aan de Zuid- en oostzijde omrandende nieuwe bebouwing van het stationsplein tekenen zich duidelijk af. Men mag constateren dat - vergeleken met de voormalige toestand ter plaatse een in menig opzicht aanzienlijke verbetering tot stand gebracht wordt. Kerken Het ziet er naar uit dat de plannen om de Spaarnekerk te redden door er woningen in te bouwen, als financieel niet haalbaar, nu definitief van de baan zijn. Deze kerk is overigens niet de enige in Haarlem, welke een onze kere toekomst tegemoet gaat. Door samengaan van de Vrijzinnig Hervormden en de Remonstranten in de kerk aan de Wilhelmina- straat, is de Jacobskerk als zodanig buiten gebruik gekomen. Een overeenkomstig geval doet zich voor met de Zuidoosterkerk.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 13