12 Het betreffen hier nu wel niet direct „monumenten", maar de punten waar deze kerken staan, zijn voor het stadsbeeld zeker niet onbelangrijk. In elk geval zal er op gelet dienen te worden dat eventuele uitwendig in het zicht komende veranderingen en zeker vervanging door nieuwbouw met de grootste zorgvuldigheid pas send in de omgeving worden ontworpen en uitgevoerd. Parkeergarage in het centrum Het is bijzonder moeilijk gebleken om een geschikte plaats te vinden voor de bouw van een parkeergarage in dichte nabijheid van de Grote Markt. Dit probleem zo nauw samenhangend met de plannen, welke voor de gebouwen van het voormalige restaurant Brinkmann en omgeving in ontwikkeling zijn zal dan ook voorlopig nog wel in beraad blijven. Ontwikkeling van de Vereeniging „Haerlem" in 1975 Per 1 januari 1976 bedroeg ons ledental 1180, terwijl wij het jaar 1975 begonnen met 1240 leden. Er is dus een kleine teruggang, die hopelijk niet voortgezet zal worden. Wij danken vele leden voor het aanbrengen van nieuwe leden. Wij hopen dat, zeker in het jubileumjaar 1976, ons ledental weer zal vermeerderen. Wij twijfelen er niet aan, dat in een historische stad als Haarlem meer inwoners zullen zijn dan ons ledental, die zich voor de geschiedenis van de stad interesseren. 2 april 1975 algemene ledenvergadering vóór het begin van de lezing van drs. J.J. Temminck. Het enige agendapunt was het voorstel van het bestuur om mevrouw C.J.M. Vogel-Fritschy tot bestuurslid te benoemen, welke benoeming bij acclamatie be krachtigd werd. 24 juni 1975 jaarvergadering, die dit jaar werd gehouden in de Recreatiezaal van het Verzorgingshuis voor Bejaarden „Schoter burcht", Schotersingel 4 te Haarlem. De voorzitter, de heer Hoog opent de bijeenkomst met een woord van welkom aan de leden, ongeveer 150 in getal. Hij dankt de heer J.A.H. Post voor zijn bemiddeling om de jaarvergadering in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 14