13 dit gebouw te kunnen houden. Het bestuur is de heer A.F. Kloo- ker, direkteur van Schoterburcht, zeer erkentelijk voor de gastvrij heid die wij deze avond mogen ondervinden. De voorzitter kondigt de lezing aan, die deze avond gehouden zal worden door mejuffrouw dr. G.H. Kurtz, erelid van onze vereni ging- Mejuffrouw Kurtz houdt een causerie over de geschiedenis van Schoterburcht, die begint ca. 1560. Schoterburcht heeft in de loop der eeuwen verschillende namen en functies gehad, zoals o.a. „loophuis", „Leproos- en Dolhuis", „Buitengasthuis" en „Stads Armen- en Ziekenhuis". Deze ontwikkelingen worden door me juffrouw Kurtz overzichtelijk verteld en zij weet de zaal ruim een uur te boeien. De voorzitter dankt haar namens alle aanwezigen voor haar interessante betoog. Tijdens de pauze is er gelegenheid het oudste deel van Schoter burcht te bezichtigen. Vooral de 18e-eeuwse regentenkamer trekt veel belangstelling. Het beschilderde behang, de oude lambrize- ringen en schoorsteen geven de kamer een voornaam aanzien. Na de pauze opent de voorzitter de jaarvergadering. Hij deelt de vergadering mee, dat de Vereeniging „Haerlem" dit jaar een le gaat mocht ontvangen van mevrouw J.M.A. Roozen-Van Zijl, waarvoor zij haar zeer dankbaar is. Het onlangs verschenen jaar boek zullen de leden inmiddels ontvangen hebben. Hij dankt de redactiecommissie voor al haar werkzaamheden en voor hun zorg, dat dit boek vóór de jaarvergadering is verschenen. Aan al diegenen, die dit jaar een artikel voor het jaarboek hebben geschreven gaat een woord van lof en dank. Met name het artikel van de heer P. Jongens over „Haarlems Monumentenzorg in 1974", waarin verschillende onlangs gerestaureerde panden wor den vermeld, is een waardevolle bijdrage voor het jaarboek. Voorts vermeldt de voorzitter, dat onze jaarlijkse excursie gehou den zal worden op zaterdag 4 oktober a.s. Ditmaal zal Vianen aan de Lek en Buren aan de Linge bezocht worden. De voorzitter dankt de heer F.W.A. Beelaerts van Blokland, die met de organisatie van deze dag is belast. Hierna leest de secretaris, de heer Breuning de notulen voor van de jaarvergadering van 28 juni 1974, welke door de vergadering

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 15