15 door de toekenning van de zilveren legpenning van de Vereeni- ging „Haerlem". De heer Hoog dankte tevens mevrouw Breuning voor haar gastvrijheid, die hij altijd op de Frederik Hendriklaan mocht ondervinden. Als dank hiervoor ontving zij een boeket bloemen. De heer Breuning dankte het bestuur voor de toeken ning van de zilveren legpenning en zei hiermee zeer vereerd te zijn. De heer Breuning zei de bestuursvergaderingen altijd graag te hebben bijgewoond en de stemming, die daar heerste zeer geap precieerd te hebben. Hij was het bestuur en de leden dankbaar voor het vertrouwen, dat zij in hem gesteld hadden en hij hoopte nog lang de activiteiten van de Vereeniging „Haerlem" te kunnen volgen. Hierna droeg de voorzitter het secretariaat over aan mevrouw C.J.M. Vogel-Fritschy. 17 december 1975 algemene ledenvergadering vóór het begin van de lezing door de heer M. Thierry de Bye Dolleman. Deze verga dering werd gehouden in verband met het aftreden van de onlangs afgetreden bestuursleden Th. Hoog en drs. J.J. Luyten. De nieuwe voorzitter, mr. H.E. Phaff, vroeg de aanwezige leden of zij het ermee eens waren, dat aan de heer Hoog het erelidmaatschap werd toegekend. Bij acclamatie werd dit voorstel bekrachtigd. De heer Hoog heeft de laatste elf jaar zijn beste krachten gewijd aan het voorzitterschap van de vereniging, de heer Luyten is niet min der dan 28 jaar lid van het bestuur geweest. In 1975 werden zeven bestuursvergaderingen gehouden. Daar naast was er een intensief contact tussen de leden van het dage lijks bestuur om te kunnen reageren op zaken, die om een snelle beslissing vroegen. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd ons bestuurslid Mr. H.E. Phaff eind mei 1975 tot Officier in de Orde van Oranje Nassau benoemd. Met toezending van bloemen heeft ons bestuur zijn medelid met de toekenning van deze hoge onderscheiding gelukgewenst. Lezingen en excursies 20 februari. De directeur van het Rijksmuseum „Zuiderzeemu seum", de heer drs. U.E.E. Vroom, hield een lezing met lichtbeel-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 17