16 den over: Enkele aspecten van de ontwikkeling van vorm en constructie van de z.g. varende monumenten" Door bemiddeling van de secretaris van onze Volkskunde Com missie, de heer J.W.B. Beijk, werd de heer Vroom voor het hou den van deze voordracht bereid gevonden. 2 april. De Gemeentearchivaris, ons bestuurslid Drs. J.J. Tem- minck sprak over de „Verhouding Haarlem Amsterdam in de afgelopen 700 jaar". Deze lezing werd gehouden naar aanleiding van „Amsterdam 700 jaar". 17 mei. Luilakwandeling. Ondanks de regen, hebben aan de och tendwandeling in de binnenstad ongeveer honderd leden deelge nomen. Dit jaar was deze wandeling georganiseerd door onze Jon gerenafdeling, de Historische Werkgroep Haerlem. Bij de Hoofd wacht ontvingen de leden en hun huisgenoten van de organisato ren een routebeschrijving, die hen voerde langs verschillende mo numenten, hofjes en gevelstenen. Deze bezienswaardigheden wer den bovendien uitvoerig beschreven en op een aantal vragen kon men schriftelijk antwoord geven. Hoewel de meesten van ons toch geregeld in het centrum zullen komen is zo'n wandeling waarbij de tijd genomen wordt om omhoog te kijken, een hofje binnen te gaan en nog wat te lezen een heel andere gewaarwording. Zelfs de regen heeft deze wandeling niet kunnen verhinderen. De koffie smaakte dan ook extra goed, die aan de leden werd aangeboden in de Sociëteit Koinonia (Doelstraat 52) door de H.W.H. De wande ling eindigde in de Grote of St. Bavokerk, waar om tien uur de Bavodag begon. De deelnemers konden hier in de Maria-kapel hun vragen inleve ren. De volgende leden zijn in de prijzen gevallen: Mej. J.C. Cramer, prijs: Gerecht in klein bestek; Mevrouw Theel, prijs: Memoriaelboek; Mej. J. v.d. Drift, prijs: Haarlemse hofjes; Mevrouw Dirksen en de heer W.M. ten Haecken beiden het boek je „Haarlem vroeger en nu". Onze hartelijke dank gaat uit naar de organisatoren van deze luilakwandeling, de Historische Werkgroep Haerlem. 17 mei. Op deze Pinksterzaterdag was het dus tevens Bavodag, die door de rondleiders van de Grote Kerk was georganiseerd en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 18