17 waarvan de opbrengst uit de toegangsbewijzen bestemd was voor de restauratie van de koperen kroonluchters en het koorhek. Tijdens deze dag kon men luisteren naar beiaard- en orgelspel en naar het koor „Katholiek Haarlem", men kon aan de rondleiding deelnemen en de tentoonstelling van o.a. aflaatbullen, historische prenten en boeken bezichtigen. Ook de slingerproef van Foucault werd die dag enkele malen gedemonstreerd. Bij de stand van de Vereeniging „Haerlem" hebben zich die dag vijftien nieuwe leden opgegeven. 4 oktober. Najaarsexcursie naar Vianen aan de Lek en Buren aan de Linge. Door ongeveer 135 leden werd aan deze excursie deel genomen. In Vianen werd de Grote Kerk en het fraaie, uit de 15e eeuw stammende Raadhuis bezocht. Veel belangstelling trok ook de particuliere collectie Rooseboom, die bezichtigd kon worden in een grote zaal op de eerste verdieping van het raadhuis. Door burgemeester J. van Wijk, die onze gastheer was, werd ons een map uitgereikt waarin informatie over Vianen te vinden was over de historische ontwikkeling maar ook over de groei en toekomst van Vianen. Na een korte wandeling door deze mooie rivierstad bereikten we café-restaurant „Vianen", waar ons de lunch wacht te. In de middag werd het Betuwse stadje Buren bezocht, dat slechts 2000 inwoners en liefst 100 beschermde monumenten heeft. Het oude plaatsje, nog geheel omsloten door zijn oude wal len, herbergt een aantal interessante gebouwen en musea. Burgemeester mr. J.P. Drost ontving de leden in het bijzonder aantrekkelijke raadszaaltje. Vandaar vertrokken de leden voor een wandeling door het rustige stadje en werd het boerenwagen museum en het museum van de Koninklijke Marechaussee, dat gevestigd is in het vermaarde Koninklijk Weeshuis, bezocht. 1 oktober. Mejuffrouw E.J. Zetteler, conservatrice voor kunst nijverheid van het Frans Halsmuseum hield een inleiding over Haarlems zilver uit de 17e en 18e eeuw. Aansluitend werd de tentoonstelling Haarlems Zilver" in het Frans Halsmuseum be zocht. 6 november. Door bemiddeling van onze Volkskunde Commissie, hield de heer J.F. Brakel, gemeentearchitect van Katwijk, een lezing met lichtbeelden over de historie van Katwijk.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 19