18 17 december. De heer M. Thierry de Bye Dolleman hield een lezing over het verenigingsleven in Haarlem van 1300-1600 bij de gilden, broederschappen, schutterijen en rederijkerskamers. 24 januari t/m 23 februari 1975 ,,Sterck en Weldoortimmerd'met deze tentoonstelling werd het Monumentenjaar in Haarlem ingezet. Op deze expositie werd een overzicht gegeven van een aantal restauraties, er werd een beeld gegeven van het rijke monumentenbezit in de stad en er werden ook oude gereedschappen getoond. Uit de folder lezen we: „Naar financiën gemeten is er de laatste tien jaar indrukwekkend veel uitgevoerd: woonhuizen aan de Gedempte Oude Gracht, Nassau- laan, Bakenessergracht, Verwulft, Kleine Houtstraat, de Bank van Lening, de huisjes aan het Groot Heiligland, tal van panden aan het Klein Heiligland. Maar niet minder indrukwekkend is de lijst van werken, die op uitvoering wachten: Stadhuis, Vleeshal, Nieuwe Kerk, tal van wo ningen in de Heiliglanden, de Vijfhoek, de Burgwal, aan het Spaarne. Gelukkig, dat particulieren en stichtingen als Diogenes en Hendrick de Keyzer bijspringen en er stuwend wordt meege- streefd door een Vereeniging ,Haerlem'." Ontvangsten en rondleidingen 6 mei. Een aantal leerlingen van de hoogste klas van het Stedelijk Gymnasium werden door onze voorzitter, de heer Hoog, op de Hoofdwacht ontvangen. Aan hen werd het boekje geschonken „Ik neem afscheid van U" In Memoriam Dr. C. Spoelder (1885-1958) 1959. Tijdens zijn leven was dr. C. Spoelder niet minder dan dertig jaar rector van het Stedelijk Gymnasium aan het Prinsenhof. Voor de huidige leerlingen van deze school leek ons dit een aardi ge geste. Daarna werden ze door onze voorzitter vergezeld op een hofjestocht door Haarlem. 11 oktober. Ongeveer vijfendertig leden van de Historische Vere niging voor Alphen a.d. Rijn en omstreken werden door onze bestuursleden Th. Hoog en ir. H.A. Breuning op de Hoofdwacht ontvangen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 20