19 Op 29 september had de heer Breuning een lezing in Alphen a.d. Rijn gehouden over de geschiedenis van Haarlem, dit als voorbe reiding op hun bezoek aan de stad. De heer Hoog lichtte de geschiedenis van de Hoofdwacht toe, waarna het gezelschap een rondleiding door de binnenstad kreeg van de heren Hoog en Breu ning. 1 oktober. De jaarlijkse excursie van de vereniging Oud Edam leidde ook naar Haarlem. De leden van deze vereniging werden in de St. Bavokerk ontvangen door ons bestuurslid mr. H.E. Phaff, die hen rondleidde in de kerk en het Stadhuis. Verder bezochten zij nog het Teylers museum en het gemaal Cruquius in de Haar lemmermeer. Onder auspiciën van de Vereeniging „Haerlem" verschenen in 1975 twee publicaties: Geschiedenis van Bloemendaal en Aerdenhout, samengesteld door mr.C.W.D. Vrijland, S.A.Wilson en J.M.Sterck-Proot en uit gegeven door Schuyt Co c.v., alhier. Reeds in 1947 verscheen de dissertatie van dr.P.Hoekstra, „Bloemendaal, proeve ener streekgeschiedenis". Dit boek was al spoedig niet meer verkrijg baar en werd in 1952 door S.A.Wilson gebruikt als basis voor zijn boekje „Beknopte geschiedenis van Bloemendaal", dat eveneens spoedig uitverkocht geraakte. Dit laatste boek nu heeft mr.C.W.D. Vrijland bewerkt, aanzienlijk verbeterd en belangrijk uitgebreid dank zij zijn rijke kennis van Bloemendaal en Over- veen. Het in 1946 geschreven boekje van mevrouw J.M.Sterck- Proot „Geschiedenis van Aerdenhout" is gelijktijdig door de heer Vrijland bewerkt en verbeterd. Het illustratieve gedeelte van bei de, nu tot één geheel verenigde, publikaties is totaal vernieuwd en werd geselecteerd uit nieuwe aanwinsten van de gemeentearchie ven van Bloemendaal en Haarlem. Het tweede boekje is „Wat mij betreft" door Harry Prenen, even eens uitgegeven bij Schuyt Co c.v. in samenwerking met het Frans Halsmuseum en onze vereniging. Onze stadgenoot Harry Prenen vertelt hierin op boeiende en geestige wijze zijn memoires. De V.V.V. Haarlem gaf twee boekjes uit, waarin wandelingen door Haarlem en Spaarndam zijn beschreven, t.w. „Twee wande lingen langs Haarlemse monumenten" door drs.J.J.Temminck en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 21