255 Niettegenstaande moeizaam en zwaar zoekwerk is dit nog niet gelukt. Ook het vroegere binnenterrein bleek vol te zitten met oude funderingen, beerputten, waterkelders e.d. Slechts op één enkele plaats kon een klein onverstoord gedeelte worden opge spoord. Ook hier was de uitkomst weer: oudste bewoning 1 le-12e eeuw op de oude duinrug. De hoop is er nu op gevestigd, dat, wanneer t.z.t. het achterterrein van bebouwing wordt vrijgemaakt, bij de dan volgende graafwerk zaamheden zich alsnog mogelijkheden tot onderzoek zullen voor doen. Dit verslag geeft u een indruk van de activiteit die de werkgroep dit jaar, met wisselend succes, heeft ontwikkeld. Behalve het over zicht in dit Jaarboek Haerlem, zullen uitvoerige verslagen van oudheidkundige onderzoekingen en beschikbaar komende geolo gische gegevens gepubliceerd worden in het tijdschrift „Haarlems Bodemonderzoek", uit te geven door de Gemeentelijke Commissie voor Oudheidkundig Bodemonderzoek. Dit tijdschrift, dat tot doel heeft de uit verspreide bronnen afkomstige gegevens te bundelen en algemener voor onderzoek of studie toegankelijker te maken, zal voor het eerst in 1976 verschijnen. Werkgroep Hoogovens Gedurende het jaar 1975 werd door de werkgroep Hoogovens bijna geen veldwerk verricht. Wel werd regelmatig terreininspectie gehouden, maar de enige plaats waarvan iets verwacht werd, nl. bij het centraal emplace ment naast de z.g. boerderijput, leverde behalve 2 palen, niets op. Door enkele leden van de werkgroep werd assistentie verleend aan de groep Beverwijk. Daar in januari de behandeling van alle vondsten uit Nijmegen (Estel) kon worden beëindigd, kregen wij eindelijk tijd om het nog J. ScHIMMER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 257