256 niet behandelde vondstenmateriaal, voornamelijk uit de Ijzertijd, te sorteren en te tekenen. Het zal nog wel enige tijd duren voordat deze achterstand is weggewerkt. Tevens werd een begin gemaakt met een efficiëntere indeling van de kasten en het op orde brengen van het archief. De groep maak te een dagexcursie naar Leiden en bezocht lezingen te Leiden en Haarlem. Verder werd materiaal geleverd voor de tentoonstelling „Van strandwal tot stad" te Haarlem. Wegens omstandigheden kon de heer A.J. Schotman na januari geen tijd meer geven aan de werkgroep. Per 1 september werd de heer Jde Groot benoemd tot directeur van het archeologisch/his torisch en het technisch museum. Er zijn plannen gemaakt voor de reorganisatie van het bestaande museum en de uitbreiding daarvan met een technisch gedeelte. Met de verwezenlijking hier van zal in 1976 worden begonnen. Helaas zal deze uitbreiding ten koste gaan van een deel van de werkruimte van onze werkgroep. Mej. J.M.L. Wiek Werkgroep Velsen De Werkgroep Velsen heeft in 1975 de onderzoekingen voortge zet naar de ligging van het vroeg-Romeinse castellum uit de Au- gusteïsch-Tiberische tijd. Opnieuw zijn een aantal palenrijen ge vonden, die naar het zich laat aanzien te maken hebben met stei- gerwerk, maar de juiste ligging van het castellum kon nog niet worden vastgesteld. Een overvloedige hoeveelheid van het gebruikelijke en zo type rende afval van de Romeinse bezetting, in de vorm van aarde werk-scherven, dierenbotten, gecorrodeerde ijzeren en bronzen voorwerpen (o.a. mantelspelden), speelschijfjes, stukjes glas etc. konden worden geborgen. Ook in 1976 zullen, in samenwerking met het Instituut voor Prae- en Protohistorie van de Universiteit van Amsterdam, de onder zoekingen worden vervolgd. P. Vons

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 258