Jaarverslag over 1975 van de Volkskunde-Commissie van de Vereeniging „Haerlem"' 23 Het behoort tot de taak van een secretaris verslag uit te brengen van al datgene wat in een bepaald jaar de revue is gepasseerd. Soms ondervindt hij bij het samenstellen van zulk een verslag geen bijzondere moeilijkheden: er zijn zoveel belangrijke zaken te melden, dat het maken van een jaarverslag tot iets plezierigs wordt. Met genoegen denken wij dan onder andere aan ons ver slag over 1974. Naast vette jaren kent men, helaas, ook in het verenigingsleven soms magere jaren. En 1975 was ook zulk een jaar. Plannen waren er genoeg, maar door langdurige ziekte en dus absentie, van twee leden van de vier, onder wie de voorzitter, moest helaas veel blijven liggen. Gelukkig niet alles. Het is te doen gebruikelijk, dat de commissie telkenjare het Be stuur van de Vereeniging „Haerlem" een voorstel doet met betrek king tot een of meer te houden voordrachten die, hetzij recht streeks, hetzij zijdelings, verband houden met de Volkskunde. Zo werd voor dit jaar, op ons advies, de heer Van Brakel, ge meente-architect van Katwijk aan de Rijn, gevraagd. Op 6 november hield hij een zeer boeiende, met talrijke dia's verluchte causerie over genoemde plaats voor een geïnteresseerd en dankbaar publiek. Uit de Pers vernamen wij, dat te dezer stede een poging is onder nomen, te komen tot een historisch streekmuseum. Een (voorlo pig) Stichtingsbestuur is daartoe geformeerd. Wij zijn daar zeer verheugd over: juist uit ónze kring is reeds lang aandrang uitgeoefend om tot zulk een museum te komen. Naar onze mening zijn historie en volkskunde moeilijk'te scheiden. En zo zal een belangrijk deel van de inhoud van zulk een museum van volkskundige aard zijn. Wij zouden het op zijn plaats, dus prettig, gevonden hebben, indien ook een lid van de Volkskunde commissie van het Bestuur van dit Streekmuseum deel uitgemaakt had.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 25