Jaarverslag Historische Werkgroep ,,Haerlem" 25 Ofschoon er vorig jaar veel aandacht werd besteed aan onze ar cheologische aktiviteiten, werd er dit jaar besloten om de lopende werkzaamheden te voltooien om ons geheel en alleen te kunnen inzetten voor het historisch onderzoek. Vooral door de grote hoe veelheden werk die de opgraving op het terrein van de voormalige winkelpanden van de firma Hensen met zich meebracht en de nog niet beëindigde restauratie van het materiaal uit de beerput van Zijlstraat 94, kwamen onze overige aktiviteiten in het gedrang en daarmee ook onze doelstellingen. Dit jaar vond de restauratie van beide opgravingen voortgang en van de overzichtskaart Hensen (Jaarboek 1974, pp. 33) verscheen een gedetailleerd overzicht met doorsneden van gebied I. Op verzoek van de AWN, afdeling Haarlem, werd namens Monu mentenzorg begin van dit jaar de kelder met kruisgewelven op het terrein van voorheen Maranka onderzocht en opgemeten. Hier over verscheen een rapportje onder projektnummer 7. Direkt na de opname van deze gegevens werd met de grondwerkzaamheden ten gunste van de nieuwbouw begonnen. Hierbij werden twee zand stenenzuiltjes, vrijwel kompleet, gespaard en vervolgens door de Historische Werkgroep opgeslagen. Later zijn zij overgedragen aan de afdeling Monumentenzorg van Openbare Werken te Haar lem. Aan het begin van het verslagjaar eindigde de cursus oud-hand- schrift die speciaal voor onze leden door de heer Temminck werd gegeven. De cursus van 10 lessen werd in de Hoofdwacht gegeven en bijgewoond door ongeveer 10 van onze leden. Dit jaar organiseerde de HWH op 17 mei de zo traditionele Lui lakwandeling voor de Vereeniging „Haerlem". Deze bestond dit keer uit een twee uur durende wandeling door de binnenstad ter wijl de deelnemers een uitvoerige routebeschrijving meekregen waarin enkele vragen werden gesteld. Onder de goede oplossingen werden enkele boeken verloot die door de Vereeniging „Haerlem" beschikbaar waren gesteld. Ondanks de hevige regenval waren er

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 27