Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland 306 Op 25 augustus 1975 is opgericht de „Stichting Historisch Mu seum Zuid-Kennemerland". De doelstelling van de Stichting luidt. „Het oprichten en instandhouden van een historisch mu seum, alsmede het bijeenbrengen en tentoonstellen van voorwer pen, die betrekking hebben op de historische en vóór-historische ontwikkeling van Zuid-Kennemerland". Om dit doel te bereiken wil de Stichting in nauwe samenwerking met de verenigingen, die zich met de geschiedenis van Zuid-Ken nemerland bezighouden, kunstwerken en voorwerpen verwerven die betrekking hebben op de geschiedenis van de streek. Dat kan door aankopen, maar ook hoopt de Stichting veel ten geschenke of in leen te krijgen. Iedereen kan aan de verwerkelijking van dit museum meewerken door begunstiger van de Stichting te worden. De minimum-contri butie bedraagt 15,per jaar. Natuurlijk zijn ook schenkingen van harte welkom. De rekening van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kenne merland bij de Postcheque- en Girodienst is 3508134. Bovendien heeft de Stichting een rekening bij Bank Mees Hope onder nummer 63.84.26.367. Het postadres van de Stichting is Gemeentearchief, Jansstraat 40, Haarlem. Het bestuur van de Stichting bestaat uit de volgende personen: jhr. mr. C. C. van Valkenburg (voorzitter), mr. R. J. Stuart (pen ningmeester), drs. A. A. M. de Jong (secretaris), jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland, drs. P. J. van der Ham, W. Helversteijn, W. Husslage, L. W. Pahud de Mortanges, mr. H. E. Phaff, J. Schimmer, mevrouw H. Slagter-Wieringa, A. G. van der Steur, mr. C. W. D. Vrijland. Als adviseurs van de Stichting treden op D. H. Couvée en drs. J. J. Temminck.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 308