28 omstreeks 8 uur toch ruim 100 puzzelende „Haerlemmers" op de been. In sociëteit Koinonia in de Doelstraat was een korte onder breking waar de verkleumde wandelaars koffie werd geserveerd. De wandeling werd met opzet in de Grote Kerk beëindigd, daar deze dag uitgeroepen was tot Bavo-dag in verband met de nodige gelden voor de kerkrestauratie. De HWH had hier een vitrine opgesteld met de resultaten van een onderzoek in de Lange Raamstraat, als voorbeeld van een combinatie tussen archeologie en historie. De uitstekende organisatie hiervan lag bij onze twee bestuursleden Peter Hammann en Pieter Handgraaf. Beiden waren ook aktief in de organisatie voor het behoud en de restauratie van molen De Veer bij Penningsveer. Ruim 800 gul den werd al op ons gironummer overgemaakt ten bate van deze molen naar aanleiding van verschillende artikelen in het Haar lems Dagblad en weekbladen. De Stichting Recreatieschap Spaarnwoude heeft nu in onderzoek of molen De Veer in de toekomst een funktie kan krijgen in de waterhuishouding van het park. Volgend jaar zal, indien nodig, de HWH een aktie ondernemen om de nog resterende 20.000 gulden voor een restauratie, bijeen te brengen. Voor de tentoonstelling „Kom over de Burgwal die door de wijkraad van de Burgwal werd georganiseerd, werd een keus ge maakt uit ons „Archief van Boekhoven". Aan de hand van geïl lustreerde briefhoofden en rekeningen werd een overzichtspaneel samengesteld over de middenstand in de Spaarnwouderstraat rond de eeuwwisseling. Dit jaar al werden voorbereidingen getroffen voor de jubileumten toonstelling vanwege het 75-jarig bestaan van de vereniging „Haerlem" in 1976. In samenwerking met het Frans Halsmuseum en het Gemeente-Archief, koos de werkgroep „75 jaar midden stand" als onderwerp waarvoor de Barteljorisstraat model zal staan. Een lijst van winkeliers per huisnummer werd over 1901-1976 samengesteld en een begin gemaakt met het tekenen van een straatwand anno 1900, schaal 1 50. Lopende werkzaamheden waren de archiefonderzoekingen naar de voormalige bierbrouwerij „De Drie Leliën" en het „Vissers hofje" bij de Korte Brug, beide in de Spaarnwouderstraat. Veel

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 30